Червоний промінь

Віддано захищають Запорізький напрямок

65-та окрема механізована бригада «Великий Луг» була сформована у квітні 2022 року, після злагодження у червні того ж року підрозділ став на оборону Запорізького напрямку. І з того часу, без ротацій і відведень, воює у козацькому краї.

Бригада брала участь у звільненні села Роботине під час літнього контрнаступу 2023 року. За 3,5 роки бійці добре вивчили місцевість, володіють оперативною обстановкою та успішно відбивають ворожі штурми.

Підрозділ має надійне матеріально-технічне забезпечення, ефективно працюють пілоти дронів, які своєчасно виявляють і знищують ворога, перешкоджаючи будь-яким спробам противника наблизитися до наших піхотних позицій.

Про свій шлях до війська розповідає головний сержант взводу технічного забезпечення 3-го механізованого батальйону Євген.

У мирному житті він працював у сфері логістики. Повномасштабна війна застала його з родиною під Києвом. Прокинулись від вибухів — і стало зрозуміло: почалося. Євген евакуював сім’ю на Івано-Франківщину. До військкомату стояв у черзі дев’ятитисячним — потрапив до війська лише з четвертої спроби. Це був квітень. Після навчання 22 квітня 2022 року, у свій день народження, він опинився у складі 65-ї бригади.

Попри всі труднощі військової служби, Євген не шкодує про своє добровільне рішення приєднатись ЗСУ. Він переконаний: захищати Україну — його обов’язок.

– Як проходить адаптація цивільної людини в армії? Наскільки це складно?

– Нормально. Люди даремно бояться. Ніхто вас не кине напризволяще чи одразу не відправить в окопи на передову. Навчання триває близько двох місяців: спочатку базова підготовка при частині — це місяць, далі фахова. У нас є акредитація, свої досвідчені інструктори. Новобранець поступово вливається в підрозділ, адаптується в колективі, тренується на полігонах. Розмови про те, що одразу кидають у бій, — фейк. Як і про «дідовщину».

У нас адекватне командування, молоді командири, навчені в Україні. Найважливіше — довіра до побратима і командира, який поруч. Артилерія, танки, FPV-дрони — все було. Але страху не відчуваєш, бо знаєш, що отримаєш пораду, допомогу, тебе не залишать одного. І тоді просто виконуєш своє бойове завдання.

– Що б Ви розповіли про службу своїм рідним чи друзям?

– За контрактом служить і мій молодший брат. Я щиро ділюсь із друзями всім, що відбувається. Вони знають, як ми живемо і воюємо, і активно допомагають.

Моє рідне село було під окупацією. Ми бачили наслідки і знаємо, що буде, якщо допустити ворога на нашу землю. Подивіться на Оріхів, Гуляйполе та інші містечка, які “стирає” русня.

Якщо чоловіки не йтимуть у військо і не допомагатимуть Силам оборони України, може настати момент, коли їх мобілізують… але вже на бік ворога. У нас одна країна — і ми маємо її захищати. Війна стосується кожного. Ти або в ЗСУ, або підтримуєш армію. Інших варіантів немає!

– Чого нині потребує 65-та бригада?

– Новітнього технічного забезпечення: FPV-дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Війна змінюється — сьогодні це війна технологій, і ударні БПЛА відіграють ключову роль. Долучайтесь до нашої ініціативи — допоможіть військовим мати все необхідне для виконання бойових завдань. Кожна ваша гривня — це вагомий внесок у нашу спільну перемогу.

Для 65 ОМБр

🎯Ціль: 200 000.00 ₴

🔗Посилання на банку

https://send.monobank.ua/jar/8JNoYsrmB2

💳Номер картки банки

4441 1111 2591 4097

 

Розмову вела Наталія СТІНА