Червоний промінь

Жанна д’Арк з Новоолександрівки

Саме з цією харизматичною історичною постаттю в мене асоціюється Жанна Ліщинська – голова ЗОГО «МИР ТА ЗАХИСТ СІМ’Ї», член БО « БФ «КОЗАК МАМАЙ», юристка, громадська діячка, яка вже 11 місяців жертвує своїм часом, силами, аби волонтерити, споряджати військових, збирати «донати», щоб закрити потреби бійців.

У лютому 2022-го кожен з українців приймав для себе важливе рішення: пакувати валізи чи залишатися вдома й допомагати країні на своєму місці, журналісти – інформувати, медики – лікувати, енергетики – забезпечувати світлом, працівники ДСНС – рятувати, аграрії – годувати державу і т.д.  

Жанна Ліщинська – справжня патріотка України, цілеспрямована і рішуча жінка з гарячим серцем, відразу стала волонтером, янголом-охоронцем для військових та мирних. Провівши на другий день війни до військкомату свого чоловіка, професійного військового, вона сказала собі, що буде допомагати наскільки вистачить сил, інакше не може. Маму і молодших дітей відправила у безпечне місце й почалося…

«Зателефонував чоловік,  попросив зібрати якомога більше теплих ковдр, наварити кип’ятку, сісти за кермо і везти це все у визначене місце. Тільки попередив – світло не вмикати, їхати повільно. Подзвонила сусідам, знайомим, зібрала все можливе і поїхала в ніч,  дивом в темряві не в’їхала в протитанкові «їжаки».  А вранці хлопці попросили забрати ковдри, щоб просушити. Потім треба було прати речі військових. На їхніх  бушлатах «згоріла» моя пральна машина, довелося діставати нову. Робили все: готували їжу, прали, зашивали речі, – розповідає Жанна Анатоліївна. – Забезпечували хлопців усім необхідним, це шапки, шкарпетки, балаклави, ліки, консерви, спальники, засоби гігієни, консервація, буржуйки, хіба все перерахуєш…».  

Втім Жанна Анатоліївна не перестає називати й дякувати усім своїм друзям, партнерам, землякам, з якими вони роблять спільні добрі справи: це Ірина Bergari з Нортхемптону (Великобританія),  Ukraine Charity @UkraineCharityOrg, О. Третяченко, А.Терентьєв (БО « БФ «КОЗАК МАМАЙ»), Капеланський батальйон «Маріуполь» (Геннадій Махненко, а ще Арсеній, Андрій , Олексій), ГО «Правова скеля» (Д.Майстро, В.Гамаюнова), А.Герасимов, Ю. Діброва, І.Цяпа, А.Дядько, Т.Гончаренко, подружжя Чечелів, родини Москаленків, Сизоненків, О.Голякова, С. Макота та багато інших. Вона співпрацює з усіма: міжнародними організаціями, фондами, місцевими, освітянами, медиками, простими людьми.

Незважаючи на зайнятість, Жанна Анатоліївна прагне інформувати громадськість у Фейсбуці про потреби, придбання та передачу усього необхідного на фронт. Ось її недавній допис: «Ще один день пройшов не марно, тому що допомогли нашим захисникам. Придбали газові обігрівачі, дуже важлива річ для хлопців на нулі, передали також флісові шапки, спальники, консерви… Щиро вдячні нашим друзям з Нортхемптону, господиням з Новоолександрівки за консерви, закрутки, хлопці задоволені, хвалять, дякують…».

Зустрічалася Жанна Анатоліївна у ході своєї волонтерської діяльності й зі справжнім сенатором США Томасом Брауном з штату Небраска, спільно з американськими партнерами та БФ «Східна зірка» передавали медичні матеріали для військового шпиталю. 

Відвідували волонтери з подарунками й пацієнтів обласного протитуберкульозного диспансеру. Напередодні Різдва їздили у Запорізьку міську лікарню №1, привітали та передали медикам ліки, медодяг, подушки для пацієнтів, різноманітні медзасоби.

Не забуває Жанна Анатоліївна і про своїх літніх земляків з обмеженими можливостями – забезпечили їх ходунками. Нелегке буття нині у мешканців прифронтової Новоолександрівки Запорізького району, люди живуть під постійними обстрілами, щоб додати святкового настрою, волонтери подарували 200 солодких подарунків дітям, в основному це діти військовослужбовців, ВПО, з багатодітних сімей. Волонтерка завжди відгукується на заклики про допомогу, діставала все необхідне для внутрішніх переселенців свого села, віддала власну морозильну камеру для потреб місцевої гімназії. 

Кожен день приносить нові турботи, волонтери збирають кошти, шиють маскувальні костюми для бійців, купують генератори. За словами Ж.Ліщинської, війна дуже об’єднала усіх небайдужих, якось за добу їй вдалося дістати 14 генераторів для військових, адже для них це – життя, світло, тепло, заряджені автомобілі. Щиру вдячність воїни-артилеристи адресували безпосередньо Папі Римському за допомогу, яку передали сини Капеланського батальйону Маріуполь. 

 «Відрадно, що люди нам довіряють, зважаючи на відкритість, прозорі звіти тощо. Хоча було й таке, що недоброзичливці писали заяви до поліції, мовляв, збагачуються, використовують гуманітарку у власних потребах. Деяким діячам, певно, й в голові не вкладається, що це можна робити безкорисно, за покликом душі. З лютого 2022-го на волонтерські потреби йде вся моя зарплата, часом звертаюся до друзів, підприємців. Тільки у листопаді довелося відкрити рахунок фонду, бо просто виснажилися. Приміром, коли переганяли авто для військових, паливо довелося брати за власний рахунок  – 10 тис.грн, ремонт на СТО – ще 17 тисяч. Довелося зарізати свиню з домогосподарства, продати, щоб покрити ці витрати», – ділиться волонтерка.

Тільки уявіть, Жанна Анатоліївна з партнерами доклали зусиль для доставки військовим 5 автомобілів: перше авто – спільний проєкт з Дмитром Майстром, друге – у співпраці з ліцеєм «Захисник», третє – з Андрієм Терентьєвим, було четверте й п’яте, де вкладав кошти бізнес, пізніше скажемо хто, зараз не бажають сильно афішувати. Наразі вона веде перемови про шосте авто на Запорізький напрямок.

Щодо технічних засобів. Вели перемови, писали запити, діставали і передали артилеристам 3 сучасних дрони, адже це очі для військових, які здатні бачити дуже далеко, щоб знищити ту непрошену орду.

Своєю активністю, відданістю справі вона заряджає оточуючих, спонукає до дії. 

– У Жанни стільки енергії, бажання допомогти, що не сидимо на місці зовсім. Звичайно, у першу чергу підтримуємо військових, але не забуваємо й про мешканців громади. У неї стільки проєктів, приміром, до свят роздали подарунки дітям військових, які боронять наш край, а як надійдуть цільові кошти, обов’язково вручимо солодощі й решті наших діток. Місцеві умільці виготовили понад 80 печей-буржуйок, передали на фронт. До свят завжди намагаємося порадували захисників чимось смачненьким. Так, на Водохреще почастували їх пиріжками, що насмажили наші вправні господині. Жанна Анатоліївна – дуже людяна, небайдужа, постійно заряджає нас новими ідеями. Під її началом працюємо, допомагаємо, віримо в Перемогу! –  наголошує жителька Григорівки Тетяна Москаленко.

– З самого початку військового вторгнення вона займає активну життєву позицію, допомагає військовим, нашим мешканцям, освіті. Особливу увагу приділяє багатодітним родинам, вони отримували матраци, підгузки, дитяче харчування, продуктові набори, солодкі подарунки на Новий рік. У нас зараз небезпечно, люди спочатку виїхали, тепер повернулися, багато хто втратив роботу, тому дуже радіють гуманітарній допомозі, харчам, які передає Жанна Анатоліївна. Вона – справжня берегиня, людина-душа, добре, що вона в нас є, – повідомила вихователька дошкільної групи Веселянського НВК Алла Олександрівна.

За свою активну волонтерську діяльність Ж. Ліщинська була неодноразово відзначена грамотами, а також медаллю «За волонтерську діяльність».

На її сторінці  в ФБ можна переглянути нагальні потреби і дізнатись, як допомогти.

Жанна Анатоліївна наголошує, що не буває маленьких донатів, всі суми важливі. Люди надсилали на рахунок благодійного фонду від 50  грн (найменший донат) до 5000 доларів (найбільший). Кожна копійка, передані смаколики, речі, дитячі малюнки, листи – все це підтримує бійців і наближає нашу перемогу.

От і зараз триває збір, до нього можуть долучитися всі охочі:

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ«БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КОЗАК МАМАЙ» оголошує збір коштів на засоби обігріву та теплий одяг для ВІЙСЬКОВИХ ЗАПОРІЗЬКОГО напрямку.

Регламент роботи:

  • – отримуємо запити про потреби наших захисників від військового керівництва Запорізьких ВЧ та батальйонів;
  • – збираємо кошти від партнерів та індивідуальних благодійників;
  • – знаходимо, закуповуємо та доставляємо якісні засоби обігріву та теплий одяг на передову;
  • – звітуємо про свою роботу.

Прошу всіх, хто довіряє нам, приєднуйтесь та підтримуйте наших Захисників! 

Разом до перемоги!

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ:

Найменування отримувача:
БО «БФ «КОЗАК МАМАЙ». Код отримувача: 44973781
Р/р UA743052990000026008045020277
АТ АБ «ПРИВАТБАНК» Валюта: Гривня
CO «CF «KOZAK MAMAI»
Company address: UA 01042 Kiev city,
Druzhby Narodov boulevard, 7 office 63.
IBAN Code: UA393052990000026007045027925 (USD)
IBAN Code: UA553052990000026009005022441 (Euro)
Name of the bank: JSC CB «PRIVATBANK»

 

Наталія СТІНА.