Іван Бабушкін – колишній військовополонений. Після повернення додому він втілив у життя свою давню мрію – відкрив кав’ярню в Запоріжжі. Чоловік каже, що нині власна справа допомагає оговтатися від пережитого.
Іван Бабушкін – колишній боєць 15-ї бригади Нацгвардії України “КАРА-ДАГ”. На початку повномасштабної війни він обороняв Маріуполь. 26 березня 2022 року потрапив до російського полону:
“У певний період сталося так, що ми дізналися, що вже не буде ніяких поповнень. Локації змінювалися кожні 3-4 години. Нас узяли в полон “ДНРівці”. Знаєте, якось не страшно було, що там ворог, а найстрашніше, що ти бачиш чужий прапор”.
Майже два роки Івана утримували в колоніях на тимчасово окупованій частині Донецької області, два місяці з них – в Оленівці. Чоловік каже, що українських бранців били щодня:
“Були допити. Вони до нас ставилися, як до фашистів. Палки, шокери – це все було. Наприклад, питають посаду, ти відповідаєш, а тобі “прилітає” скільки йому заманеться. Один наглядач брав хлопців, зав’язував їм канат за різні місця та тягав їх по коридору. Шокери в різні місця також чіпляли”.
Найбільше Іван Бабушкін пробув у виправній колонії в тимчасово окупованій Горлівці, де разом з військовими тримали цивільних:
“Людям було й по 60 років. У когось син служить, а вони дізнались і взяли його в полон. Коли ми йшли строєм у їдальню, ми туди забігали. Ми біжимо – нас б’ють палками, ми їмо – нас б’ють палками. Якщо зранку в нас все нормально, охоронці гуляють, нас не чіпають, не знущаються, нікого не викликають з барака, то значить сьогодні приїде якесь телебачення”.
Звільнили з російського полону Івана Бабушкіна разом з ще 206 українцями цьогоріч 31 січня.
Пройшовши реабілітацію, Іван Бабушкін наважився відкрити кав’ярню, про яку мріяв, перебуваючи у полоні. Каже, що саме плани на майбутнє тоді допомагали триматися:
“У полоні люди живуть тим, що думають про своє майбутнє, що будуть робити далі. Я там собі обдумував, як це все буде. Як пригощатиму відвідувачів смачними десертами”.
Іван каже, що раніше не мав досвіду вести власний бізнес, та дружина й товариш його підтримали та допомогли:
“Дружина мені підказує, що точно знадобиться, а що ні. Вона нещодавно підтвердила свої навички та пройшла курси баристи. З приводу кави, мені допоміг мій гарний друг, який теж пройшов полон”
У закладі Іван працює разом з дружиною. У меню наразі холодні, гарячі напої, десерти. Та в майбутньому планують розширити асортимент і запровадити знижки для військових.
Фото Суспільне Запоріжжя