Червоний промінь

Обласна наукова бібліотека почала збір “Книг для нескорених”

Через геноцид української культури окупантами та зухвале знищення вітчизняної художньої та історичної літератури на захоплених територіях Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека ініціювала запуск безстрокової Всеукраїнської акції “Книги для нескорених”. В Департаменті культури та інформаційної політики ЗОВА розповіли про деталі літературно-патріотичної акції.

Координатором акції виступає її ініціатор — КЗ “Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека”. Вона проводиться виключно на добровільних та громадських засадах, є відкритою, прозорою, демократичною. Захід має на меті відновити та поповнити фонди бібліотек Запорізької області, які постраждали від воєнних дій, або знаходяться на тимчасово окупованих територіях, де світові україномовні художні та історичні видання були знищені російськими окупантами. Поповнення фондів відбуватиметься за рахунок збору україномовних книг вітчизняної та світової художньої літератури (в перекладі державною мовою), а також науково-популярних видань з історії та культури Української держави. Кращі зразки таких книжок будуть зібрані та передані до бібліотек Запорізької області, які постраждали від воєнних дій та/або знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

На період реалізації акції до обласної наукової бібліотеки приймаються виключно україномовні видання вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії та культури Української держави, видані не раніше 2014 року. Долучитися до поповнення фондів постраждалих книгарень можуть всі бажаючі:

  • видавництва та окремі автори; 
  • державні, благодійні, громадські, приватні підприємства та організації; 
  • бібліотеки, що мають можливість поділитись дублетними виданнями; 
  • громадяни тощо. 

Всеукраїнська акція “Книги для нескорених” реалізовуватиметься на постійній основі. Усі бажаючі зможуть приносити та відправляти поштові перекази книг за адресою: 69095, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 142 або “Новою поштою”, відділення № 5, “Укрпошта” (69095, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 144)

Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека веде перелік постраждалих бібліотек, що потребують книг для поповнення та відновлення фондів. ЗОВА закликає жителів міста та області зробити свій внесок у добру справу.