Червоний промінь

Європа та G7 обвалили ціну на російську нафту: максимум – $60

Євросоюз і “Велика Сімка” завдали болісного удару по бюджету РФ, а отже, і доходам країни-терористки на війну. Сьогодні, 3 грудня, країни домовились обмежити російські доходи за рахунок впровадження стелі цін на нафту. Відтепер сировина з Росії торгуватиметься максимум по 60 доларів за барель. Тепер жодні брокери просто не возитимуть до третіх країн нафту, продану дорожче. Про це повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на заяву “великої сімки”.

У ній “група семи” нагадує, що наступного тижня Коаліція з питань граничної ціни (G7, ЄС та Австралія) запровадить заборону на широкий спектр послуг, включно з судноплавним страхуванням та торговельним фінансуванням, пов’язаними із морськими перевезеннями сирої нафти російського походження. Винятки будуть лише для покупців, які купуватимуть нафту за вартістю $60 за барель або менше. Практично одночасно з G7 виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, заявивши, що країни Європейського союзу також погодилися обмежити ціни на російську нафту на рівні $60 доларів за барель.

У свою чергу глава Мінфіну США Джанет Єллен зазначила в окремій заяві, що, на думку Вашингтона, такий крок, з одного боку, обмежить доходи РФ, а з іншого – “збереже стабільність постачання енергоносіїв у світі”.

Переговори, на яких обговорювали це питання, тривали понад тиждень. Запровадити граничну ціну на нафту “Група Семи” і ЄС домовились давно, питання було лише в самій стелі ціни. Дипломатам довелось шукати точки дотику, щоб домовленість запрацювала, кажуть журналісти.

В свою чергу Президент Володимир Зеленський розкритикував таку цінову стелю на російську нафту. Він назвав її “слабкою позицією і несерйозним рішенням встановлення членами ЄС та G7”. За його словами, так Росія все одно отримуватиме багато грошей як на війну в Україні, так і на розхитування ситуації в світі. “Якщо обмеження ціни російської нафти 60 доларів замість, наприклад, 30, про які говорили, зокрема, Польща і країни Балтії, то російський бюджет отримає на рік близько 100 мільярдів доларів. Ці гроші підуть не тільки на війну і не тільки на подальше спонсорування Росією інших терористичних режимів та організацій. Ці гроші підуть і на подальшу дестабілізацію якраз тих країн, які намагаються зараз уникнути серйозних рішень“, – впевнений Зеленський.