Червоний промінь

Нові правила поводження з пестицидами і агрохімікатами

Державна екологічна інспекція Південного регіону повідомляє, що з 28.06.2023 набирає чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами».

Прийняття Закону забезпечує створення більш сучасного та належного регулювання відносин у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами. Зміни стосуватимуться насамперед адаптації до законодавства ЄС, дерегуляції для бізнесу та ЦОВВ, боротьби з фальсифікатом.

Документом забороняється провезення на територію України засобів захисту рослин фізичними особами, посилено вимоги до маркування та упаковки. Окрім цього:

– запроваджується Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який буде функціонувати на засадах безоплатності та відкритого доступу до нього;

– паперовий перелік «Пестицидів та агрохімікатів, дозволений для використання в Україні» стане електронним державним реєстром з відкритим доступом на сайті Міндовкілля.

До компетенції Інспекції належить здійснення державного нагляду (контролю) за поводженням з пестицидами і агрохімікатами. Перш за все перевірятимуть:

– дотримання правил транспортування, зберігання засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив та інших препаратів;

– наявність страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання пестицидів і агрохімікатів.