10 вересня у Державному аграрному реєстрі України розпочалося приймання заявок на отримання коштів, передбачених для підтримки сільськогосподарських виробників. Про це під час робочої поїздки до Запоріжжя повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
– Фермери отримуватимуть тисячу гривень за гектар оброблюваної землі на території можливих бойових дій та дві тисячі гривень за гектар у зоні ведення активних бойових дій. Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр. В Запорізькій області вже схвалено 84 заявки, – зазначив Віталій Коваль.
За словами голови Запорізької ОДА Івана Федорова, в цьому напрямку обласна влада тісно співпрацює з громадами.
– Сьогодні перед районними державними адміністраціями стоїть завдання – «за руку» довести кожного фермера до реєстрації. За два дні заявки подали 10 % від агропідприємців регіону. Наша задача – збільшити цей показник до максимального. Тож будемо широко інформувати всіх, – зазначив Іван Федоров.
Подати заявку на отримання коштів можна за посиланням.
За словами Віталія Коваля, Мінагрополітики працює над розробкою й інших інструментів підтримки аграріїв. До діалогу залучають і міжнародних партнерів. Мета – підтримати фермерів прифронтових регіонів.
Аграрії Запорізького краю працюють, не дивлячись на всі виклики, що мають під час військового конфлікту. Це й небезпековий фактор, й багато інших.
Під час робочого візиту до Запоріжжя міністр агрополітики Віталій Коваль наголосив, що одна з форм компенсації агровиробникам є за використання сільськогосподарських земель під фортифікаційними спорудами.
“Зараз ідуть обговорення в робочих групах. Фактично моя поїздка до Запоріжжя зв’язана саме з тим, щоб зрозуміти проблематику очима аграріїв. Головне, що я зрозумів, що фермери чітко розуміють пріоритетність, оборона понад усе. Але ті вилучені землі, які вийшли з обігу під фортифікаційними спорудами, це є проблема для них, вона чітко озвучена в грошових коштах, тому що є плата за паї, є витрати, які несуть фермери. Тому почувши сьогодні їхній біль, обговоривши деякі варіанти рішення, ми ближче сьогодні до кінцевого рішення ніж було до поїздки”, – повідомив міністр.
Ще на початку весни аграрії наголошували на тому, що головними проблемами в роботі є нестача кадрів, складна логістика та низькі ціни на їхню продукцію.
У Запорізькій області налічується 1 млн 880 тисяч га ріллі, із яких на підконтрольній Україні території – 380 тисяч га (тобто, близько 20% від загального обсягу). Відповідно, під окупацією залишається 1,5 млн га. Ще одна болюча тема – заміновані площі та ворожі обстріли, які знищують і поля з врожаєм, і техніку, і елеватори. Та навіть за таких умов аграрії говорять, що здатні забезпечити населення хлібом.