На території Запорізької обласної клінічної лікарні презентували роботу бригади санавіації, повідомили на сайті облдержадміністрації. На гелікоптерний майданчик медичного закладу приземлився гвинтокрил компанії «Мотор-Січ», який прийняв «пацієнта» у бригади реанімобіля, і вилетів з ним до пункту призначення.
Створення вертолітного майданчика відбулося в рамках масштабної реконструкції Запорізької обласної клінічної лікарні завдяки програмі президента України «Велике будівництво». Мета перетворень – створення на базі обласної лікарні міжрегіонального медичного хабу, який дозволить сконцентрувати інтелектуальні, технічні, матеріальні потужності багатьох медичних закладів, аби підвищити рівень надання медичної допомоги населенню.
“Сьогодні в Запоріжжі , вперше в новітній історії нашої держави, дано старт українській санавіації, на базі гелікоптерів, створених на нашому флагмані з авіабудівництва «Мотор Січі». Співпраця між підприємством, державною владою і обласною лікарнею дозволила вирішити важливу проблему – створено унікальне обладнання, яке дозволяє безпечно і швидко рятувати людину. По програмі президента «Велике будівництво» на оновлення обласних лікарень було виділено чверть мільярда гривень обласного і державного бюджетів. Кошти спрямовані на те, щоб покращити умови лікування людей, обладнати лікарні технікою. Але було ще одне питання – оперативна доставка хворого – людини, яка потрапила в аварію, або потрібна терміново операція пацієнту, який знаходиться у Бердянську, Мелітополі чи в будь якому куточку області. І хоч дороги у нас вже хороші, летіти все одно швидше, ніж їхати”, – відзначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.
Запорізька область стала першою в Україні, де запрацювала санавіація. Наш регіон стане пілотним проєктом, який згодом масштабують на всю країну. Від цього регіон теж матиме економічний зиск – національну мережу санавіації створюватимуть на базі гвинтокрилів запорізького виробника – «Мотор-Січі».
“Цей гелікоптер на 85% складається з українських деталей та вузлів. Ми давно оснащуємо нашу армію бойовими літаками, а тепер Президент поставив завдання створити гелікоптер для медицини. Це унікальна задача, яка вимагає об’єднання багатьох факторів – зручності для лікарів, комфорту для пацієнта, адже здебільшого гелікоптерами транспортують тяжких хворих, яких не можна турбувати, і по третє, такий гелікоптер має далеко летіти. Ми впоралися з усіма завданнями. Цей гелікоптер здатний летіти 1000 км з однією заправкою, а всередині має медичне оснащення за всіма вимогами Євросоюзу. «Мотор-Січ» вже має замовлення на 25 таких гелікоптерів для створення системи санавіації в Україні”, – розповів президент АТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв.
Наступний крок для розвитку санавіації у Запорізькій області – створення регіональної програми та забезпечення фінансової складової для її роботи. Також область готує пропозиції для реалізації відповідної державної програми – за досвідом Запоріжжя розвиватиметься санавіація в інших областях України.