Народна пісня – джерело життя,
Яке дає наснагу для людини.
Народна пісня – пульс серцебиття,
Що б’ється в Україні і донині!
Кажуть, що напившись джерельної води людина здатна почерпнути силу самої землі, а напившись джерельної пісні, людина здатна стати володарем свого життя. Зовсім поруч із Запоріжжям є невеличке затишне село Новопетрівка. Історично склалося так, що і під час роботи, і по її закінченні мешканці села завжди співали, адже пісня проганяла всі турботи.
Історія 20-річного творчого шляху народного вокального ансамблю «Джерело» міцно пов’язана із Галиною Олексіївною Сірмоі – організатором гурту. Саме завдяки її прагненню і невтомній праці «Джерелу» виповнилося ось уже 20 років. Закінчивши Мелітопольське училище культури, творча по своїй натурі Галина Сергіївна приїхала до Новопетрівки, де і дотепер працює завідувачкою бібліотеки. Організатором вокального гурту, який своїм співом підкорив багато сцен, не лише в Запорізькій області, але й далеко за межами її, вона стала згодом.
Творчий шлях народного вокального колективу почався в 2001 році, на концерті, присвяченому святу 8 Березня. Основний склад колективу завжди був відносно постійним.
Надія Степанівна Бейцер – вчитель математики Новопетрівської гімназії. Вона – душа вокального колективу «Джерело». ЇЇ доброті немає меж. Відповідальна, старанна та дисциплінована, володіє чудовим почуттям гумору. Хто б не звертався до Надії Степанівни по допомогу, вона ніколи не відмовить. Любов до пісні супроводжує її протягом всього життя. Дуже гарно співає закарпатські жартівливі частівки, адже сама родом звідти. Щирий патріот своєї країни.
Тетяна Володимирівна Гавриленко – головний економіст сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дніпрові Хвилі». Музикою захоплюється з дитинства. Ще будучи юною дівчиною, Таню кликали пограти на баяні, коли в селі було весілля. Відповідальна та дисциплінована, як і всі інші учасниці вокального колективу. Вимоглива як до себе, так і до інших. З приходом Тетяни Володимирівни колектив зазвучав впевненіше та яскравіше. Перший порадник і помічник в підборі репертуару та театралізованих сценок.
Валентина Володимирівна Горст – мешканка Новопетрівки, домогосподарка, чудова господиня. Співає з юнацьких років, без пісні абсолютно не уявляє своє життя. Виховала трьох прекрасний дітей, а також має 8 онуків та 2 правнуків.
Світлана Миколаївна Першак – завідувачка сільським поштовим відділенням. Наймолодша з учасниць, можна сказати, «запальничка» колективу. Вона була першою, хто відгукнувся прийняти участь у народно-вокальному ансамблі. З дитинства була активною учасницею художньої самодіяльності. Полюбляє не тільки спів, а й всі інші театральні види мистецтва. Особливо у Світлани виходило грати чоловічі ролі. Її дзвінкий голос, неймовірна харизма і вроджений гумор заворожує глядачів.
Галина Семенівна Кур’янова – мешканка Федорівки, домогосподарка, математик. Бог нагородив її чаруючим, дзвінким ліричним голосом. Найкраще він звучить, коли Галина Семенівна виконує пісні в своєму улюбленому форматі – акапельно. Чесна, справедлива, відверта – це ті риси характеру, за які учасники колективу цінують і поважають Галину Семенівну.
Теплі спогади про участь в ансамблі по собі лишили й інші учасниці: вчитель початкових класів Новопетрівської гімназії Антоніна Василівна Пипик, вчитель початкових класів Новопетрівської гімназії Інна Вікторівна Сотник, Валентина Петрівна Дем’яник, Надія Іванівна Голубєва, майстриня гумористичного жанру та вишивки Любов Олександрівна Музиченко і зоотехнік Надія Федорівна Юринич. Кожен учасник ансамблю безмежно закоханий у витвір українського народу, який називають «народна пісня».
Художнім керівником ансамблю був Микола Лукич Дудка. В житті колективу він з’явився завдяки Ганні Василівні Токар – мамі Галини Олексіївни Сірмої, яка свого часу теж була завідувачкою бібліотеки. Саме Ганна Василівна запросила чоловіка стати частиною ансамблю «Джерела». Микола Лукич був музикантом від Бога. Він і створював музичні твори на баяні, і виконував їх, пробуджуючи в людських серцях широкий спектр емоцій – від журби до сміху та радощів. Це був натхненник, котрий вів окремі голоси-струмочки до співочого колективу-джерела, зібрав талант кожної з учасниць гурту в один великий, направляв і підтримував його. Неоціненний внесок Миколи Дудки у розвиток «Джерела» привів гурт до численних нагород на різних фестивалях і конкурсах.
Після великої втрати колективу на посаді художнього керівника біля двох років пропрацював Михайло Григорович Поворозник. Наразі гурт намагається самостійно подолати всі ті зміни, які виникли внаслідок останніх подій в суспільстві, чекає нового акомпаніатора…
З дня створення колективу і по сьогоднішній день «Джерело» є прикрасою будь-якого свята. Колектив завжди запрошували і досі запрошують на різні заходи з приводу різних подій. Починаючи з 2008, виступали і в Новопетрівці на концерті до 8 Березня, і в районному БК на звітному концерті творчих колективів-аматорів з нагоди 70-річчя утворення Запорізької області, і в Запоріжжі на Покровському ярмарку, і в Миколай-Полі на концерті до Дня Незалежності України; і в Долинівці на «Святі борщу»… В Києві співали на Майдані Незалежності з приводу святкування 68-ї річниці Перемоги. В 2016-2017 рр. давали концерт для захисників в зоні АТО/ООС.
Найцікавішою сценою, яку підкорив народний вокальний ансамбль «Джерело», був майданчик в студії телевізійної програми «Фольк-м’юзік» телеканалу «UA: Перший» на чолі з народною артисткою Оксаною Пекун в 2016. До цього виступу готувалися протягом цілих 5 місяців. Заспівали вдало, хоча і хвилювалися. Але пісні у виконанні новопетрівського гурту зачарували і полонили всіх присутніх в студії.
Де б не виступав народний вокальний ансамбль «Джерело», найріднішою для його учасниць навічно залишатиметься новопетрівська сцена. Колектив «Джерела» дуже вдячний за підтримку та активну участь у власному житті адміністрації колишньої Миколай-Пільської сільської ради, орендаторам та односельчанам.
Тож вельмишановний народний вокальний ансамбль «Джерело»! Щиро вітаємо вас з 20-річним ювілеєм і бажаємо вам прихильності долі, здійснення життєвих планів, мирних та сонячних днів, радості, нових цікавих ідей та професійних успіхів!