Червоний промінь

Декларування знайденої зброї на час війни: як це зробити

25 листопада вступив в дію Закон України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”, згідно з яким жителі усіх областей, зокрема й Запорізької, можуть задекларувати незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси й залишити їх у себе до кінця дії воєнного стану.

Про це 5 грудня під час брифінгу повідомив заступник начальника Нацполіції в Запорізькій області Павло Карабута.

“На декларування мають громадяни які досягли 21-річного віку. Відповідно, декларування здійснюється протягом воєнного стану. Тобто воно не на тиждень, не на місяць, а до поки діє воєнний стан”, — зазначив Карабута.

Як задекларувати знайдені зброю та боєприпаси

Необхідно повідомити про знайдену зброю у поліцію за номером 102 та визначитись — задекларувати й залишити собі або ж здати правоохоронцям. Для цього треба звернутися до найближчого відділку поліції.

Перевозити знайдену зброю потрібно в незарядженому стані. Заборонено розбирати її та боєприпаси до неї й демонструвати або ж передавати іншим людям, крім правоохоронців.

“Головне, щоб люди знали й пам’ятали, що уся зброя використовується для відбиття збройної агресії в бік російських військових, не для самозахисту, не для застосування в бік тварин”, — додав заступник начальника Нацполіції в області.

Які документи необхідні для декларування

Аби задекларувати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї необхідні такі документи:

  • письмова заява;
  • паспорт або ID-картка;
  • фото розміром 3,5 на 4,5 см;
  • витяг про місце проживання або реєстрацію;
  • ідентифікаційний номер.

Правоохоронці повинні оглянути зброю та перевірить отримані відомості. Далі її візьмуть на облік. Після роз’яснення правил безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї, а також відповідальності з їх порушення — декларанту повернуть знахідку та документи до неї.

Після цієї процедури знайдена вогнепальна зброя та боєприпаси вважатимуться законними. Зберігати їх можна протягом дії воєнного стану. Після його закінчення, зброю необхідно здати поліції протягом 90 днів.

Яка зброя не підлягає декларуванню

  • нарізна вогнепальна зброя (калібру від 12,7 міліметра та більше) і боєприпаси до неї;
  • гладкоствольна вогнепальна зброя (калібру більше ніж 23 міліметри) і боєприпаси до неї;
  • кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи і боєприпаси до них;
  • вогнепальна зброя і боєприпаси, що є засобом вчиненого кримінального правопорушення;
  • вогнепальна зброя із видаленим чи незаконно зміненим маркуванням;
  • вогнепальна зброя і боєприпаси, закріплені за військовослужбовцями чи правоохоронцями, НАБУ, БЕБ, ДБР тощо;
  • боєприпаси окремо від вогнепальної зброї.

Загалом, за перші тижні з моменту набуття чинності Закону, у Запорізькій області було задекларовано 53 одиниці зброї та близько 4,4 тисячі боєприпасів. Зокрема, серед задекларованих сорок автоматів бойових, три гвинтівки, три пістолети й чотири гладкоствольні рушниці, додав Карабута.