Червоний промінь

В області запусили першу в країні накопичувальну енергосистему

Перша в Україні промислова система накопичення енергії (СНЕ) була запущена компанією ДТЕК в Енергодарі – на майданчику Запорізької ТЕС. Про це повідомляється на сайті міськради, передає портал”Верже”.

Батарея потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт/год призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг з забезпечення надійності енергосистеми України. Це пілотний проєкт ДТЕК для пошуку оптимальних моделей роботи СНЕ на різних сегментах енергетичного ринку країни.

Цей проєкт став можливий завдяки міжнародному партнерству і співробітництву ДТЕК з провідними світовими компаніями, які займаються виробництвом систем накопичення енергії – Honeywell і SunGrid. Уже найближчим часом ДТЕК проведе сертифікацію системи для отримання статусу постачальника послуг із забезпечення резервів потужності для системного оператора. Це буде перша літій-іонна батарея в Україні, що забезпечує системну надійність енергосистеми країни.

Мер Енергодара Дмитро Орлов наголосив на важливості такого проєкту для енергетичної системи України і розвитку містоутворюючого підприємства.
Система накопичення електроенергії є одним з найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За 10 років сектор виріс в 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%. За прогнозами Bloomberg NEF, до 2040 року сумарна потужність накопичувачів перевищить 1 ТВт. Електрохімічні СНЕ здатні набагато швидше реагувати на перепади потужності, ніж традиційна теплова генерація.