Червоний промінь

В “Енергоатомі” заявили, що РФ перепідключає ЗАЕС на Крим

Ситуація на Запорізькій АЕС погіршилась. Персонал “Росатома” передав на станцію спеціальну програму з перепідключення її на Крим. Передумовою є важке пошкодження ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Про це сьогодні, 9 серпня, повідомив президент “Енергоатома” Петро Котін під час телемарафону.

“Пошкоджено три лінії, і зараз ЗАЕС працює, на жаль, з видачею в одну лінію. І це дуже небезпечно, бо може статися відключення і цієї лінії чи пошкодження її через обстріли. Після цього станція перейде в режим, коли вона не має зовнішнього забезпечення електроживлення”, – сказав Котін. Він також повідомив, що на станції є 20 дизель-генераторів, які на випадок аварії будуть охолоджувати всі активні зони в реакторах.

“Є питання по сховищу відпрацьованого ядерного палива, який має 174 контейнери. Вони стоять просто неба і останні вибухи були в 20 метрах від цих контейнерів. Якби вони рашисти влучили по цих контейнерах, то вже ми б з вами рахували наслідки виходу радіоактивних речовин з цих контейнерів. На Запорізькій АЕС ми близько від першої стадії японської Фукусіми, бо там, нагадаю, є зараз лише одна лінія. Якщо вона (станція – ред.) відключиться і перейде на дизель-генератори, то все буде залежати від надійності їх роботи і достатньої кількості палива, що там є для цих дизелів”, – говорить керівник “Енергоатома”.

Що ж до плану перепідключити ЗАЕС на Крим, для цього її потрібно загасити, а також загасити весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. За словами Котіна, це прописано в програмі. “Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої і потім поступово доходять до Каховської, а потім заживлюють ЗАЕС. Після чого її неможливо вже буде підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати”, – заявив він.