Червоний промінь

Рада дозволила прикордонникам застосовувати зброю

Верховна рада ухвалила закон про вдосконалення порядку використання та застосування примусових заходів, бойової техніки та озброєння особовим складом Держприкордонслужби. За відповідний законопроєкт №5232 у другому читанні проголосував 271 нардеп на засіданні у четвер, 18 листопада.

Документ дозволяє використовувати вогнепальну зброю, зокрема, для відображення нападу на військовослужбовця або працівника Держприкордонслужби у разі загрози їх життю чи здоров’ю, захисту людей від нападу, звільнення заручників чи незаконно позбавлених волі осіб.

Також зброю можна застосовувати для відображення нападу на об’єкти, що охороняються, а також для затримання намагається втекти особи, яка вчиняла тяжкий злочин.

Крім того, прикордонники зможуть використати вогнепальну зброю для зупинки транспортного засобу, якщо водій своїми діями створює загрозу життю або здоров’ю людини, примусового припинення польоту безпілотника, що здійснює політ у межах прикордонної смуги, над кораблями, катерами та суднами забезпечення Держприкордонслужби, а також не допустити спроби насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою та запобігти викраденню повітряного судна.

Законопроект дозволяє прикордонникам використовувати наручники, шоломи, сітки для зв’язування, гумові та пластикові кийки, засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівливої ​​дії, засоби примусової зупинки транспортного засобу.

Також прикордонники зможуть використовувати гранати, боєприпаси та малогабаритні вибухові пристрої для примусового відкриття приміщень або усунення перешкод для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця, звільнення заручника.