Червоний промінь

Україна офіційно стала кандидатом на вступ до ЄС

Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Це рішення одноголосно підтримали всі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі 23 червня. Інформацію ЗМІ підтвердив президент Європейської ради Шарль Мішель у своєму Twitter-акаунті.

“Європейська рада щойно прийняла рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени ЄС. Історичний момент. Сьогоднішній день знаменує собою вирішальний крок на вашому шляху до ЄС. Мої вітання президенту України Володимиру Зеленському, Молдови Майї Санду та народам України та Молдови”, – зазначив він. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також привітала лідерів України, Молдови та прем’єр-міністра Грузії – європейську перспективу цієї країни також було визнано на засіданні. 

На новину про статус вже відреагував президент Володимир Зеленський. “Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статусу кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та ЄС”, – зазначив він. Зеленський висловив подяку головам Європейської комісії, Європейської ради та лідерам країн-учасниць ЄС. А голова ОП Андрій Єрмак заявив, що “ми зробимо все, щоб швидко виконати необхідний план, який дозволить Україні розпочати переговори про вступ до Євросоюзу”.