Червоний промінь

Обрано країну, яка надаватиме консульські послуги українцям в РФ

Швейцарія може почати надавати консульські послуги українцям, які перебувають у Російській Федерації. Про це в неділю, 26 червня, в інтерв’ю La Liberte заявив президент Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассіс.
 
За його словами, українська сторона звернулася до Швейцарії з проханням допомогти з наданням консульських послуг для українців, які перебувають у Росії.
 
“Швейцарія запропонувала свої добрі послуги як Україні, так і Росії. Наразі Україна просить нас про підтримку, зокрема консульську, своїх громадян у Росії. Зараз ми ведемо обговорення з Росією, оскільки необхідно, щоб свою згоду дали три сторони. Як ми це робимо у відносинах між США та Іраном, сприяє довірі до нас”, – наголосив Кассіс.
 
Він також заявив, що на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну постало питання доцільності нейтрального статусу Швейцарії – зокрема, в контексті приєднання країни до санкцій ЄС.
 
“Відновлення санкцій ЄС проти Росії було політичним рішенням, заснованим на цінностях, закріплених у нашій конституції”, – зазначив Кассіс, додавши, що йдеться про порушення Росією міжнародного права та “наші принципи та цінності”.