Червоний промінь

Новий прем’єр Британії відвідав Київ і зустрівся з Зеленським

Сьогодні, 19 листопада, новопризначений прем’єр Великої Британії Ріші Сунак вперше приїхав до Києва і провів зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомив Офіс президента. Під час зустрічі лідери “обговорили найважливіші питання як для наших країн, так і для глобальної безпеки”. Було обговорено багато важливих тем.

Перш за все Зеленський та Сунак ушанували пам’ять українських захисників та оглянули виставку знищеної російської техніки на Михайлівській площі. Поклавши квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну, що біля Михайлівського Златоверхого монастиря, вони вшанували пам’ять наших воїнів хвилиною мовчання. Прем’єр-міністр Великої Британії встановив лампаду до пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Після цього Сунак анонсував новий пакет допомоги для України. Пакет вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів включає 125 зенітних гармат та технології для протидії іранським безпілотникам (десятки радарів та засоби радіоелектронної боротьби з дронами). В цю суму також входять навчання військовослужбовців ЗСУ в Британії, спеціальне зимове спорядження та гуманітарка на загальну суму понад 16 млн фунтів стерлінгів. Керівник тамтешнього уряду також заявив, що Британія продовжуватиме підтримку України у її протистоянні агресії Росії доти, доки це буде необхідно. Вже наступного року Великобританія прийме міжнародну конференцію з повоєнного відновлення України, додав він.

У зв’язку з тим, що Україна може зіткнутися з безпрецедентними відключеннями світла, перебоями в роботі шкіл, лікарень та руйнуваннями будинків, Ріші Сунак пообіцяв виділити 12 млн фунтів стерлінгів (понад 14 млн доларів) для Всесвітньої продовольчої програми, а також 4 млн фунтів стерлінгів (майже 5 млн доларів) – Міжнародній організації з міграції. Ці кошти підуть на закупівлю генераторів, відновлення житла, ремонт систем водопостачання та розгортання мобільних медичних пунктів.

Президент України та прем’єр Британії також зачепили тему захисту української і європейської енергобезпеки.

За підсумками зустрічі на спільному брифінгу президент Володимир Зеленський подякував британському прем’єру за послідовну підтримку України в нинішній війні. Ще український лідер запропонував Британії визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. За його словами, це особливо важливо зараз, коли Кремль знову здійснює акти геноциду проти українців.