Червоний промінь

Кабмін заборонив вивіз будь-яких товарів до РФ

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про заборону експорту товарів з України до Росії. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки. Сьогодні, 27 вересня, Уряд на своєму засіданні ухвалив постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації”.

Постанова буде діяти до дня припинення або скасування військового стану та припинення недружніх дій проти України країною-агресором. В Кабміні зазначили, що санкційний тиск проти РФ необхідно продовжувати. І ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. “Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Тепер це закріплено й на правовому рівні”, – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами КМУ, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже, за даними статистики, за період із березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ становив лише $4,2 млн. Переважно це була продукція з чорних металів на суму $4,189 млн і хімічна продукція на $57,2 тис.