Червоний промінь

Зеленський анонсував безкоштовні смартфони для пенсіонерів

Навесні українці віком від 60 років отримають від держави безкоштовний смартфон і пільговий тариф. Про це говорив президент Володимир Зеленський під час презентації нових функцій програми Дія.
 
“Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку, а навесні запускаємо нову велику державну програму – всі охочі вакциновані українці віком від 60 років отримують безкоштовний якісний сучасний смартфон і пільговий тариф. Переваги цифрової держави мають бути доступними всім, незалежно від віку… Держава у смартфоні – для всіх”, – сказав він.
 
Також президент повідомив, що додаток “Дія” тепер дає можливість міняти прописку онлайн у кілька кліків. З його слів, більше не буде жодних обліків, паспортних столів, військкоматів і черг.
Зеленський уточнив, що тепер не потрібно носити з ID-паспортом довідку із пропискою.
 
Також “Дія” запустить послугу онлайн-опитування, за допомогою якої можна буде голосувати за різні питання, які цікавлять суспільство. Перше опитування запустив сам Зеленський.
 
“Держава у смартфоні для всіх, можливість впливати на процеси у державі для всіх, і не тільки через класичні інструменти, але й застосовуючи сучасні технології – це народовладдя у максимально широкій формі: офлайн і онлайн. І сьогодні ми робимо перший крок на шляху до цього”, – сказав він.
 
У “Дії” також запускають опитувальник як перший інструмент електронної демократії, який у режимі реального часу дасть змогу дізнатися думку людей з будь-якого питання. “А для всіх нас це фактично старт цифрового народовладдя”, – наголосив він. Зеленський анонсував, що перше питання: “Яка з нових послуг у Дії є найкориснішою: зміна місця реєстрації, довідка про несудимість, належний користувач чи опитування”.
 
Крім того, Зеленський заявив, що перепис населення у 2023 році пройде в електронному вигляді.