Червоний промінь

Щира подяка й шана за синів-героїв!

Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги з метою вшанування подвигу учасників бойових дій АТО/ООС, які віддали своє життя за незалежність нашої Вітчизни, відбулися виїзди військових, представників районної та місцевої влади до родин загиблих.
Так, 6 травня військовий комісар Запорізького об’єднаного міського ТЦК та СП, підполковник І. Онищук, перший заступник голови райдержадміністрації С. Чудеснова, заступник голови РДА Т. Рогач, начальник управління СЗН ЗРДА Т. Круподера та представники ЗОМТЦК побували у кількох населених пунктах району й вручили подарунки батькам, дітям, матерям полеглих героїв. Подякували за мужність воїнів, які проявили винятковий героїзм під час виконання бойових завдань. Вручили квіти, листи подяки та вітальні листівки, а також грошову допомогу від держави.
До церемонії вшанування героїв у Долинській ОТГ до І. Онищука та С. Чудеснової приєднались голова громади Б. Федчук і заступник сільського голови з гуманітарних питань Г. Данільчак.
У другу неділю після Великодня в Україні відзначають День солдатської матері, зустрічі з ними були зворушливі до сліз. Оскільки візити проходили в робочий час, подарунки та теплі побажання деяким матерям привезли просто на робочі місця.
Варвара Олександрівна Дьячкова з Нижньої Хортиці працює на центральних очисних спорудах № 2 запорізького КП «Водоканал», розташованих в тому ж селі. Життя за вільну й незалежну Україну її син Юрій Анатолійович віддав життя 25 серпня 2014 р.
Антоніна Володимирівна Дементьєва з с. Надія працює на ПП «АФ «Славутич». «5 лютого виповнилося 5 років, як мого сина Сергія не стало. Його призивали на рік, залишалося буквально декілька днів до дати демобілізації – 13 лютого. Вже були подані списки на ротацію, він дуже чекав свого повернення додому, як і ми. І раптом трапилося страшне. Такого ніхто не очікував. Він у мене був найкращий, я за ним була як за кам’яною стіною. Втрачати власних дітей – це невимовно боляче, ніби втрачаєш частинку серця. Щойно почую будь-який гуркіт вдома, скрип дверей, одразу думаю: зараз мій Сергійко прийде! Цей біль живе з тобою вічно», – поділилася Антоніна Володимирівна.
Павла Мазура з с. Високогірного не стало 28 серпня 2014 року. Подарунки та слова підтримки у ході зустрічі з поважними гостями отримав батько –Василь Васильович Мазур.
Вічна пам’ять самовідданим патріотам України! Висловлюючи слова вдячності та співчуття рідним кожного захисника, яких уже немає з нами, воєнком Ігор Онищук зазначив, що вони будь-якої миті можуть звертатися за допомогою до ЗОМТЦК та СП і місцевої влади. Урочисті моменти вручення подарунків і слова подяки за полеглих синів-героїв були сповнені щирості, відвертості та сліз.
Герої не вмирають, доки ми їх пам’ятаємо! Імена наших героїв золотими літерами вписані в скрижалі історії. Високе звання «Почесний громадянин Запорізького району» посмертно присвоєно: Юрію Анатолійовичу Дьячкову, Олегу Степановичу Стасюку, Павлу Васильовичу Мазуру, Андрію Вікторовичу Ломейку, Сергію Валерійовичу Дементьєву, Володимиру Вейновичу Лехту, Олегу Миколайовичу Диньці, Анатолію Івановичу Лоцману та Сергію Васильовичу Пелиху.

Віталій АНДРІЄЦЬ.