Червоний промінь

Подорожчання молокопродуктів цілком вірогідне в жовтні

В жовтні свіжі молочні продукти можуть здорожчати. Експерти аналітичної платформи “Інфагро” у вівторок, 20 вересня, зазначили, що цього місяця вже зросли продажі цих продуктів. Процес пов’язують із початком нового навчального року і активнішим поверненням вимушених переселенців із-за кордону. Водночас платоспроможність українців не збільшилась, тому сподіватись на подальше збільшення обсягів реалізації поки немає підстав.

Зростанню продажів певною мірою сприяла також певна стабілізація цін. У вересні виробники якщо і збільшували їх, то несуттєво. Але не виключено, що в жовтні їх знову почнуть піднімати, аргументуючи це зростанням собівартості через здорожчання сировини та енергоресурсів, кажуть аналітики. Також зазначається, що імпорт “молочки” в Україну скорочується досить повільно. В минулому місяці ще завозили певний обсяг кисломолочних продуктів, свіжих сирів і навіть молока. Але такі обсяги імпорту вже майже не впливають на український ринок.

Водночас після девальвації гривні українські виробники почали шукати шляхи відновлення експорту свіжих молокопродуктів. Поки що основним покупцем вітчизняних свіжих молочних продуктів залишається Молдова. Проте не виключено налагодження поставок продукції найближчим часом навіть у Європу.