Червоний промінь

Найближчим часом евакуація з Донеччини стане обов’язковою

Уряд України запровадить обов’язкову евакуацію мешканців неокупованих районів Донецької області перед початком опалювального сезону. Про це сказала віцепрем’єр-міністр, міністр з реінтеграції ТОТ Ірина Верещук в ефірі телемарафону, передає “Українська правда”. Кабмін ухвалив рішення про створення штабу 29 липня, заявила вона.

До уряду звернувся керівник ОВА Донеччини Павло Кириленко, щоб такий штаб був створений на державному рівні. Верещук очолила його. При цьому можливість відмовитися від евакуації залишається, проте в такому випадку людина змушена буде підписати бланк відмови, що вона розуміє усі наслідки та несе відповідальність за своє життя.

“У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, всі газопроводи, які можна було відремонтувати, вони відремонтували, але, на жаль, ворог знову і знову знищує все, що б допомогло узимку обігріти людей. Одним словом – тепла на Донеччині у зимовий період не буде”, – розповіла Ірина Верещук. Про таку форму евакуації як обов’язкова каже 33-тя стаття Кодексу про цивільний захист населення, додала міністр.

Відомо, що в Донецькій області залишаються 52 тисячі дітей, яких потрібно евакуювати. Верещук впевнена, що їх не можна наражати на смертельну небезпеку в зимовий період без тепла, світла і можливості обігріти.