Червоний промінь

Мінсоцполітики хоче замовляти соцпослуги у громадських організацій

Міністерство соціальної політики України має намір переходити на систему замовлення соціальних послуг і зараз працює над механізмами закупівлі. Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Як запевнила очільниця відомства, така практика існує за кордоном – і це набагато дешевше, адже державі не потрібно щось створювати.

“Є велика кількість громадських організацій, які вже добре навчені, проходили різного роду стажування, були за кордоном, розуміють, як має забезпечуватися якісне надання соціальних послуг. Чесно кажучи, державі з погляду бюджету все одно будувати комунальні центри, де люди працюють і не до кінця розуміють, що від них хочуть, або ті ж гроші взяти та замовити послугу у громадській організації і поставити їй індикатори. Ми переходитимемо на замовлення. Тобто, я бачу своїм завданням недержавний сектор максимально залучати до надання цих послуг”, – зазначила вона. Нова міністр соцполітики вважає, що важливо закупити послугу для людини. Жолнович очікує, що постачальники будуть різними, вони конкуруватимуть і як наслідок підвищуватимуть якість послуг, які надаватимуть.
 
Вона наголосила, що міністерство зараз працює над механізмами закупівлі соціальних послуг. “Є нюанс із відсутністю державних грошей, відповідно механізми мають бути “творчими” у взаємодії з міжнародними партнерами. Це не зовсім типова функція для міністерства, ми повинні просто формувати політику. Ми повинні розписати механізм закупівлі та відпустити його, але сьогодні це важко зробити, тому що є розуміння, що це ніхто не підхопить, ні з комунального рівня, ні з державного”, – сказала Жолнович.