Червоний промінь

“Червоні дипломи” в Україні скасовано

Міносвіти в 2021 році скасувало видачу так званих “червоних дипломів”, які свідчать про закінчення внз з відзнакою. Тепер успішність буде вказуватися в додатку до диплому, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

“Дипломи з відзнакою скасовані відповідно до закону Про вищу освіту в зв’язку з наближенням українського диплома до європейського зразка, однак відмінність по успішному завершенні навчання у вищому навчальному закладі буде вказуватися в додатку до диплому”, – зазначає Міносвіти.

Також Міністерство вказує, що відмінність в успішному завершенні навчання у внз буде присвоюватися студентам відповідно до рішення Вченої ради вищого навчального закладу. У повідомленні нагадується, що відповідно до статті 7 Закону “Про вищу освіту”, встановлюються такі види документів про вищу освіту (наукові ступені) за відповідними ступенями: диплом молодшого бакалавра; диплом бакалавра; диплом магістра; диплом доктора філософії/доктора мистецтва; диплом доктора наук.

В законі не передбачені дипломи з відзнакою. Згідно з наказом Міносвіти №1571 від 29 грудня 2020 року, були затверджені нові форми відповідних дипломів, а також форми додатка до диплома європейського зразка і зразок академічної довідки. Нові форми документів почнуть застосовуватися з 1 січня поточного року. Крім того, згідно з цим наказом, в дипломах фахівця і молодшого спеціаліста в графі “ступінь вищої освіти” будуть вказуватися освітньо-кваліфікаційний рівень, а в дипломах молодшого бакалавра, бакалавра або магістра, які будуть отримувати випускники без громадянства, буде додатково вказуватися рік надходження і повна назва навчального закладу, в який студент вступив на початку навчання в Україні.