Червоний промінь

Кушугумська громада отримала партію деревини для опалення

За ініціативою Уряду в країні діє загальнодержавна програма підтримки населення, яке потерпає від агресії РФ. В зимовий період громади продовжують доставляти домогосподарствам області деревину для опалення. В прифронтовій Кушугумській громаді таку допомогу вже отримали 60 домогосподарств загальним обсягом 180 м3. Таку статистику навели в Департаменті культури та інформаційної політики ЗОВА.

В установі пояснили, як люди можуть отримати ресурс. Дрова видаються на кожне домогосподарство на підставі письмової заяви у довільній формі однієї з осіб, які проживають там. “Звернення подається до виконавчих органів місцевих рад особисто або законним представником особи. За результатами його розгляду надається рішення про надання або відмову в наданні деревини”, – уточнили в обласній адміністрації.

Претендувати на видачу ресурсу можуть всі домогосподарства Запорізького регіону. Але пріоритет надається в першу чергу вразливим категоріям населення:

  • самотнім людям похилого віку (60+);
  • важкохворим;
  • особам з інвалідністю 1 та 2 групи;
  • багатодітним сім’ям;
  • самотнім опікунам дітей (тільки за наявності довідки);
  • вагітним жінкам, матерям, що виховують дитину віком до 2 років;
  • особам, які на час початку опалювального сезону не користувалися субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Нагадаємо, враховуючи потреби українців у холодну пору, Кабмін ухвалив Постанову № 1139 від 8 жовтня 2022 р. Документом Уряд надав субвенцію з державного бюджету місцевим на придбання паливної деревини, аби безкоштовно спорядити нею населення прифронтових територій. За ці ж кошти компенсуються витрати, пов’язані з доставкою ресурсу. Після отримання субвенції громади самостійно проводять закупівлі та доставляють їх від постачальника до місць складування або роздачі населенню. Обласна та районна влада надавала консультації територіям з приводу закупівель, укладання угод та опрацювання логістики доставлення твердого палива з лісгоспів України.