Червоний промінь

Війна: аналіз оперативної обстановки на 17 березня від Юрія Бутусова

 
🔸 Російські війська утримують захоплені райони, ведуть бої місцевого значення та розвідувальні рейди у центральній Україні, але продовжують активні наступальні операції на сході. Росіяни продовжують на всіх напрямках завдавати масовані авіаційні та артилерійські удари по українських позиціях та по містах.
🔸 Головні зусилля ЗС РФ – це захоплення Донбасу та Маріуполя, оточення військ на Донбасі та примушення до здачі захисників Маріуполя. ЗС РФ ведуть бої за захоплення району Ізюм-Барвенкове, і вихід в районі Очеретине на лінію комунікацій військ командування операції об’єднаних сил.
Для цього з півдня противник також продовжує спроби продавити нашу оборону у Запорізькій області в районі Гуляй-поле.
Росіяни продовжують штурм Маріуполя, і для того, щоб скувати сили Командування об’єднаних сил Збройних Сил України, російські війська намагаються атакувати по всій лінії фронту, завдавати масовані удари авіацією та артилерією. У Маріуполі постійні штурми, ближній бій, росіяни намагаються змусити захисників витратити боєприпаси, звузити район оборони та знищити усі вузли оборони важкими авіабомбами.
🔸 Російські війська понесли великі втрати, значно виснажені, але зберігають боєздатність.
Київ, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Суми, Чернигів – на усіх цих напрямках російські війська призупинились, несуть значні втрати, з деяких населених пунктах біля цих міст відступають. Очевидно, подальший наступ росіян по цих напрямках може привести до різкого збільшення втрат та втечі та залишення позицій. Тому противник занепокоєний можливими українськими контратаками, і намагається закріпитись, щоб українські війська не змогли їх швидко вибити контрнаступами та перехопити ініціативу.
‼️ Зараз Путін намагається повністю захопити український Донбас. Найбільш жорстокі бої тривають у повністю оточеному Маріуполі.