Червоний промінь

Україна обміняла Медведчука на 215 захисників “Азовсталі”

Державі вдалося повернути з російського полону 215 військовослужбовців. Найбільший з початку війни обмін полоненими з РФ відбувся 21 вересня в трьох локаціях. 200 захисників “Азовсталі” повернули в обмін на підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука. Іншими військовими країни обмінялися рівноцінно. Про це в ефірі телемарафону повідомив в.о. голови Служби безпеки України Василь Малюк.

Він заявив, що колишній голова політради ОПЗЖ сам погодився на такий обмін. Під час роботи у справах Медведчука співробітники СБУ знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох зрадників та отримали велику кількість важливої інформації, яка використовується у контррозвідувальних заходах. “Медведчук – це не просто кум президента РФ Володимира Путіна, а якісно задокументований державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, зібраних Службою безпеки. Тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома”, – наголосив Малюк.

Президент Володимир Зеленський в свою чергу розповів, що Росія спочатку пропонувала обмін лише 50-ма полоненими. Проте українська влада наполягла на збільшенні цього числа. Кум Путіна пройшов всі слідчі дії, передбачені законодавством, і його “не шкода віддати”, впевнений Зеленський. Водночас уточнюється, що його обмін на українських захисників не завадить розгляду справ у суді. Голова ОП Андрій Єрмак додав, що дана операція – результат особистих домовленостей Зеленського із його турецьким колегою Реджепом Тайїпом Ердоганом.

До РФ повернулися 55 військовослужбовців, які були в полоні в Україні, запевняють в тамтешньому міністерстві оборони. Російській стороні через так звану “ДНР” передали “військовослужбовців, які потрапили в полон в результаті відступу на Харківському напрямку, а також полонених військових льотчиків ЗС РФ”.