Червоний промінь

Росія передбачувано перенесла “референдум” в Енергодарі

У тимчасово окупованому Енергодарі російські окупанти перенесли “референдум” з “приєднання Запорізької області до РФ”. Про це заявив мер міста Дмитро Орлов у Telegram. “Голосування”, яке росіяни оголошували раніше, мало б відбутися вже завтра, 11 вересня, але “з великою аферою рашистів щось пішло не так”, впевнений міський голова.

За попередньою інформацією, окупанти відтермінували проведення псевдореферендуму в Енергодарі на листопад. “Можливо, тому що ентузіазм колаборантів, які взялися прислуговувати рашистам у реалізації цього злочину, зведений нанівець? І власний цінник, який вони виставили за зраду своєї країни та свого міста, вже не здається вартим життя?”, – поставив риторичне запитання Орлов.

Обстановка в Енергодарі залишається напруженою. В місті продовжуються перебої в енергопостачанні через обстріл розподільчого пристрою міської ТЕЦ. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у п’ятницю, 9 вересня, заявив, що ситуація на Запорізькій АЕС стає дедалі небезпечнішою, і закликав негайно припинити всі обстріли в районі станції. Навколо ЗАЕС потрібно негайно створити безпечну зону, впевнений Гроссі. Зараз всі енергоблоки відключені від енергосистеми України.
 
Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук раніше закликала жителів окупованих територій за можливості евакуюватися, зокрема, з територій біля атомної станції. Тих, хто не може цього зробити, закликають не брати участь у “референдумах”, адже за це передбачена кримінальна відповідальність.