Червоний промінь

Президент розповів, що треба, аби війна скінчилася

Голова Української держави Володимир Зеленський розповів, від чого залежить термін завершення війни. Він переконаний, що пришвидшення кроків з надання допомоги означатиме наближення нашої перемоги на полі бою. Відоме інформагентство Reuters провело інтерв’ю з Президентом, відео опубліковано на YouTube. Під час розмови він висловив своє припущення з приводу строків війни.

Журналісти спитали верховного головнокомандувача, як він бачить завершення війни і перемогу України, а також, як довго триватиме війна. Він відповів, що “наразі рано говорити про закінчення війни”. “Я вважаю, що на сьогодні я можу стовідсотково акцептувати той факт, що ця війна залежить від термінів, які пов’язані тільки з постачанням зброї. І тільки з цим”, – наголосив Зеленський.

Водночас Президент висловив думку, що постачання іноземної зброї в Україну скоротилися б, якби Київ не розпочав контрнаступ, і що територіальні надбання справлять враження на інші країни. Зеленський вважає, що це “дуже важливий крок, який вплинув чи впливатиме на рішення деяких інших країн”. Він також повторив свій заклик до країн-партнерів активізувати постачання зброї до України. Насамперед це стосується Німеччини, яка досі зволікає з цим.

“Вочевидь, Німеччина відчуває певні психологічні бар’єри для постачання військової техніки через її нацистське минуле. Але такі постачання життєво важливі для України, щоб захистити себе від російського фашизму”, – заявив Президент.