Червоний промінь

Фронт 22 червня: окупантів лякає спротив обласних мешканців

Сто двадцяту добу противник веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. Про добу 22 червня розповіли в офіційному Telegram-каналі ЗОВА. 

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, повідомили в установі. Противник продовжує вести позиційну оборону, посилюючи тимчасово окуповані населені пункти в інженерно-фортифікаційному відношенні, створює опорні пункти на основних дорожніх напрямках. Протягом доби 22 червня ворог здійснив 37 обстрілів позицій українських захисників, застосовуючи при цьому ствольну та реактивну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

Не відчуваючи підтримки серед жителів на тимчасово окупованих українських територіях, окупанти бояться спротиву місцевого населення. У зв’язку з цим вони вчиняють незаконні дії щодо пошуку та вилучення зброї і боєприпасів у місцевих жителів, проводять затримання і арешти.

Також відмічаються факти поширення неправдивої інформації серед населення окупованих територій з метою виставлення української влади у негативному світлі. Зокрема, на території Запорізької області поширюється інформація про віддання українською владою наказів затопити працюючі шахти разом з працівниками, сподіваючись на підтримку проросійських настроїв серед шахтарів.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Червоне.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1388 людей, з них 306 – діти.