Червоний промінь

Фронт 16 червня: потужний вибух біля дамби в Василівці

Станом на 23:00 16 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Активних бойових дій ворог не проводив. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ. Про минулу добу на місцевій ділянці фронту розповіли в Силах оборони Запорізького краю.
 
Противник вдосконалював інженерне обладнання лінії оборони та у окремих районах проводив повітряну розвідку із застосуванням БПЛА. Відзначається переміщення деяких підрозділів ворога з інших населених пунктів області в Мелітополь, зокрема, частина росіян планує переміститись з Кам’янки-Дніпровської і Енергодара.
 
У населеному пункті Василівка в районі дамби зафіксовано потужний вибух, деталі уточнюються.
 
Даних, які б свідчили про підготовку до ймовірного наступу найближчим часом в напрямках Запоріжжя, Оріхова та Гуляйполя, не зафіксовано. На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії. Відбуваються періодичні артилерійські та мінометні обстріли по всій лінії зіткнення.
 
Росіяни продовжують вивозити зерно вантажівками з окупованих територій. З АР Крим в напрямку Мелітополя було помічено рух потягу з 10 зерновозами. Російські терористичні війська, продовжучи цинічно порушувати норми міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають вогневих уражень по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території області ворожим обстрілам піддалися с. Шевченко, м. Оріхів та Гуляйполе. Крім цього, за добу зафіксовано 31 обстріл позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Щербаки, Зелене Поле, Новопіль, Залізничне, Оріхів, Малинівка, Червоне, Полтавка, Новосілка, Чарівне, Темирівка і Ольгівське.
 
Зокрема, населені пункти Залізничне і Темерівка противник обстріляв з РСЗВ “Град”. Населені пункти Темерівка, Чарівне, Ольгівське і Новосілка вкотре за останні кілька днів потрапили під вогонь танків.
 
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку.
Протягом минулої доби наші воїни знищили:
  • 13 осіб особового складу, 12 – поранили;
  • 1 літак Су-25;
  • 1 гелікоптер Мі-28;
  • 2 танки;
  • 1 РСЗВ “Град”;
  • 3 БМП.
Крім того, знищено 1 ворожий склад боєприпасів, одну ворожу позицію і один спостережний пункт противника.
 
Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення і державні установи, незаконно конфісковувати їхнє майно. 15 червня в с. Лагідне Пологівського району військовослужбовці РФ незаконно заволоділи автомобілем “Лексус”, який належить місцевій жінці.
 
На тимчасово зайнятих противником територіях продовжується проведення протиправних дій стосовно місцевого населення. Тривають заходи адміністративно-поліцейського режиму, посилено контррозвідувальний режим. Російські загарбники на окупованій території продовжують здійснювати воєнні злочини і викрадати людей. 15 червня в с. Менчукури Мелітопольського району окупанти забрали чоловіка 1973 р.н. та повезли в невідомому напрямку. Ймовірно, зараз він знаходиться в полоні. Триває перешкоджання виїзду мирних жителів на територію, контрольовану українською владою.
 
Підрозділи Запорізької окремої бригади територіальної оборони продовжують виконувати поставлені завдання, ведуть оборонні дії завдаючи втрат противнику по всій довжині лінії фронту в зоні відповідальності. В місцях виконання завдань проводять заходи бойової підготовки і навчання особового складу. Підрозділи Національної поліції продовжують виконувати завдання із забезпечення громадського порядку, здійснюють патрулювання та супроводження колон. Підрозділи ДСНС перебувають в підвищеній готовності. На територіях, де тривають бої, після закінчення артобстрілів залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних подій, очищують місцевість від мін та вибухових предметів.
 
Запоріжжя продовжує жити в прифронтових умовах. Продовжують стабільно працювати комунальні служби, підприємства критичної інфраструктури.
Продовжується направлення гуманітарних вантажів на окуповані території області. Військово-цивільна адміністрація збирає списки потреб та згідно з ними відправляє гуманітарні вантажі, щоб забезпечити людей всім необхідним.