Червоний промінь

Фронт 15 червня: російські злочинці й далі тероризують мирне населення ТОТ

Станом на 23 годину 15 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Ворог активних бойових дій не проводив. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні раніше захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ. Крім того, противник вдосконалював інженерне обладнання лінії оборони та у окремих районах проводив повітряну розвідку із застосуванням БПЛА.
 
Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в населених пунктах Василівка та у Василівському районі, а також у Пологівському і Бердянському районах.
Даних, які б свідчили про підготовку до ймовірного наступу в напрямках на міста Оріхів і Гуляйполе найближчим часом, не зафіксовано. На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії.
 
Російські терористичні війська, продовжучи цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, завдають удару по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу кількість таких обстрілів дещо зросла, пошкоджень та руйнувань зазнали: місто Гуляйполе, Оріхів Пологівського району, село Лук’янівське, Василівського району.
 
Крім цього, за добу зафіксовано 26 обстрілів позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Гуляйполе, Чарівне, Времівка, Залізничне, Оріхів, Малинівка, Червоне, Полтавка, Новосілка, Гуляйпільське, Темирівка і Ольгівське.
Зокрема, населені пункти Гуляйполе, Гуляйпільське і Чарівне противник обстріляв з РСЗВ «Град». Населені пункти Чарівне Ольгівське і Новосілка потрапили під вогонь танків.
 
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку. Протягом минулої доби наші воїни знищили:
  • 8 осіб особового складу, 14 – поранили;
  • 7 САУ 2с3 «Акація».
Крім того, знищено 2 ворожі склади боєприпасів, одну ворожу позицію і один спостережний пункт противника.
 
Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення і державні установи, незаконно конфісковувати їхнє майно. 10 червня у місті Токмак Пологівського району військовослужбовці РФ разом з колишнім працівником ВНП № 3 (Токмацьке) ПРВП захопили службовий автомобільВАЗ. Також в селі с. Дорожнянка Пологівського району, в період з 25 травня по 5 червня, окупанти викрали автомобіль ВАЗ місцевої жительки.
 
На тимчасово зайнятих противником територіях продовжується проведення протиправних дій стосовно місцевого населення. Тривають заходи адміністративно-поліцейського режиму, посилено контррозвідувальний режим. Російські загарбники на окупованій території продовжують здійснювати воєнні злочини і викрадати людей:
  • 14 червня у місті Мелітополь військовослужбовці РФ викрали із власної квартири чоловіка 1967 р.н. та повезли в невідомому напрямку.
  • 11 червня у місті Бердянськ, російські злочинці забрали громадянина 1967 р.н.
  • 13 червня у місті Дніпрорудне окупанти забрали місцевого чоловіка 1989 р.н., та повезли в невідомому напрямку.
У селі Новокам’янка Пологівського району військовослужбовці РФ, забрали місцевого чоловіка 1992 р.н., його місце перебування невідомо. Триває перешкоджання евакуації мирних жителів на територію, контрольовану українською владою. Російські терористи-нелюди на тимчасово зайнятих територіях ґвалтують жінок і здійснюють проти них злочини сексуального характеру. 6 червня у місті Бердянськ оскаженілий рашист під загрозою застосування фізичного насильства і без її згоди змусив вступити у статевий зв’язок місцеву жінку 1993 р.н.
 
Підрозділи Запорізької окремої бригади територіальної оборони продовжують виконувати поставлені завдання, ведуть оборонні дії завдаючи втрат противнику по всій довжині лінії фронту в зоні відповідальності. Підрозділи Національної поліції продовжують виконувати завдання із забезпечення громадського порядку, здійснюють патрулювання та супроводження колон. Підрозділи ДСНС перебувають в підвищеній готовності. На територіях, де тривають бої, після закінчення артобстрілів залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних подій, очищують місцевість від мін та вибухових предметів.
 
Запоріжжя продовжує жити в прифронтових умовах. Продовжують стабільно працювати комунальні служби, підприємства критичної інфраструктури.
Продовжується направлення гуманітарних вантажів на окуповані території області. Військово-цивільна адміністрація збирає списки потреб та згідно з ними відправляє гуманітарні вантажі, щоб забезпечити