Червоний промінь

154 доба військового вторгнення: Україна може вдарити по території Росії

Російська Федерація веде повномасштабну війну проти України ось вже сто п’ятдесят четверту добу. За доброю традицією захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Минулу добу на регіональній ділянці фронту висвітлили в ЗОВА.

В установі інформують, що на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.  Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.  За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Мала Токмачка, Гуляйполе, Юрківка та Оріхів. Надійшло 13 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1787 людей, з них  424 – діти.

За потреби Україна зможе завдати удари по військових об’єктах на території Росії, з яких обстрілюють нашу державу. Українському політичному і військовому керівництву вистачить волі на такий крок, наголосив в ефірі телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов. “Те, що стосується волі, вона у нас є. Ця воля нас врятувала 24-25 лютого. Це не те, на що розраховував противник… І якщо буде необхідно, повірте, не заколихається ні в кого рука підписати те, що потрібно підписати для того, щоб ті об’єкти, про які ви кажете, були знищені. Більше того, заява нашого президента, що ми будемо давати відповідь саме по тих територіях, звідки це йде, яскраве підтвердження цього”, – сказав посадовець. За його словами, РНБО відомо, звідки було завдано всіх ракетних ударів по українській території.

Данілов також додав, що 74% влучань росіян не мають жодного відношення до військової інфраструктури – це влучання в цивільні об’єкти. До того ж, зараз росіяни використовують ракети, які летать куди завгодно, аби тільки в напрямку України, тож громадянам не варто нехтувати повітряними тривогами.