Червоний промінь

132 доба військового вторгнення: РФ терміново посилює Запорізький напрямок через наступ ЗСУ

Україна сто тридцять другу добу захищається від російського агресора, який розпочав повномасштабну війну. В Запорізькому краї утримуються рубежі, українські герої захищають нашу землю та дають гідну відсіч окупантам. Минулі 24 години на фронті описали в ЗОВА.

Так, на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 46 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Темирівка, Успенівка та Степногірськ. Надійшло 45 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами. Через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електрики залишаються 29 894 абоненти у 123 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1086 людей, з них 263 – діти.

Тим часом росіяни терміново посилюють Запорізький напрямок, щоб зупинити просування ЗСУ. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов під час інформаційного телемарафону. “На Луганському і Донецькому напрямку завдання зрозумілі – вони хочуть вийти на кордони цих областей. І це завдання політичне. А Харків – це відволікаючий удар для того, щоб розтягнути сили Збройних Сил України. Він знаходиться поруч, і вони намагаються змусити нас почати перекидання сил зі східного напрямку”, – вважає він.

За словами експерта, Запорізький напрямок був єдиним, який росіяни послабили, вивівши частину військ.