Червоний промінь

Що треба знати про організацію трудових відносин у період воєнного часу

 
Верховна рада України ухвалила закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він був опублікований в газеті «Голос України» та набуває чинності з сьогоднішнього дня, 24 березня.
Закон встановлює нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Зокрема й щодо надання відпусток без збереження заробітної плати.
Так, у період дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку законодавством про відпустку(15 календарних днів).
Окрім цього, у разі відсутності працівника з невідомих причин, роботодавцю не рекомендується звільняти таких людей до закінчення періоду воєнного стану. Після з’ясування причин відсутності працівник може бути звільнений за п.4 ст.40 Кодексу законів про працю.
Особи, які перебувають за кордоном, можуть оформити заяву про відпустку за допомогою електронного цифрового підпису.
У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (окрім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до 3 років), якщо такий працівник виконує робіт на об’єктах критичної інфраструктури.