Червоний промінь

Рада ЄС визнала європейські устремління і вибір України

Єврокомісії запропоновано надати свої висновки щодо української заявки на членство в Євросоюзі.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на заяву Ради ЄС за підсумками зустрічі лідерів країн Євросоюзу у Версалі.
“Європейська Рада визнала європейські прагнення і європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію”, – йдеться в заяві.
У документі йдеться, що 28 лютого президент України Володимир Зеленський реалізував право своєї країни і подав заявку на вступ до Євросоюзу. Рада ЄС закликала Єврокомісію надати свою думку з цього питання.
“В очікуванні цього і без зволікання ми будемо ще більше зміцнювати наші зв’язки і поглиблювати наше партнерство, щоб підтримати Україну в її слідуванні на європейському шляху. Україна належить нашій європейській родині”, – підкреслюється в заяві.
Рада ЄС також запропонувала Єврокомісії представити свої висновки за аналогічними заявками Молдови та Грузії.
Лідери ЄС підкреслили готовність продовжити надавати політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку Україні. Також вони висловили намір допомогти “відновленню демократичної України, як тільки російський наступ припиниться. У рішенні є низка позитивних зсувів у порівнянні з попередніми формулюваннями, однак в ньому немає посилань на статтю 49 Договору ЄС щодо процедури приєднання, а також немає ані позитивних, ані негативних згадок про “пришвидшену процедуру”, вступу якої прагнула Україні.