Червоний промінь

Видача військових квитків змінилася. Їх матимуть резервісти

Президент України Володимир Зеленський змінив правила видачі військових квитків громадянам України, повідомляє “Апостроф” із посиланням на Указ Президента № 457/2022. Голова волонтерського руху “Адвокати ЗСУ”, юрист Євгенія Ребека озвучила основні зміни у законодавстві щодо видачі військових квитків. Так, зміни стосуються порядку видачі військових квитків військовозобов’язаних та резервістів.
 
Віднині військовий квиток є документом, що серед іншого посвідчує особу резервіста. Тож якщо раніше він видавався виключно військовозобов’язаним, то зараз вони видаватимуться і резервістам, а також членам інших військових формувань. Крім того, військові квитки будуть видавати при зарахуванні до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
 
В минулому документ видавали військкомати – тепер їх замінили територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Також зникла необхідність вказувати своє по батькові.
 
В разі виїзду за кордон на строк більше 3-х місяців військовослужбовці, зокрема й резервісти, будуть зобов’язані здати квитки до територіальних центрів та отримати відповідну довідку.
А ще у військовозобов’язаних та резервістів забиратимуть військовий квиток після винесення судового вироку – до цього документи забирали після взяття під варту.
 
В Указі йдеться, що військовий квиток “єдиний для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов’язаних і резервістів”.