Червоний промінь

Що робити, якщо облгаз не враховує показники вашого лічильника?

Запоріжці масово скаржаться на маніпуляції з показниками газових лічильників. Про це неодноразово повідомляла наша газета і йдеться в зверненнях до інформаційно-консультаційного центру ГазПравда.

Тобто облгази ігнорують вчасно передані домогосподарствами показники лічильників через телефон, Вайбер або СМС. І виставлять споживачам інші показники – значно вищі або нижчі, ніж споживачі фіксують в особистих кабінетах, називаючи їх «плановими».

Пояснюють газовики такі «розбіжності» тим, що, нібито, споживачі вчасно не передають покази [з 1 по 6 число кожного місяця] і треба зробити контрольну звірку показників.

Однак, навіть ті споживачі, які пройшли таку звірку, скаржаться на те, що знову, у наступному місяці, газовики не фіксують вчасно передані покази і виставляють до оплати планові нарахування.

І, незважаючи на обурення і звернення споживачів з зафіксованими вчасно переданими показниками, облгази відмовляються коригувати показники лічильників, мотивуючи це тим, що ті невчасно надали відповідну інформацію – тобто, пізніше шостого числа календарного місяця, що настає за розрахунковим.

Що робити у таких випадках, адже газовики за несплату неіснуючих боргів погрожують відключати споживачів від газу, а отримувачі субсидій можуть втратити допомогу від держави?

У такому разі експерти ГазПравди радять подавати претензію щодо показів лічильників до облгазу, а також одразу скаргу до НКРЕКП. Адже часто газорозподільна компанія просто ігнорує звернення або відмовляє споживачам. Тому регулятор мав би звернути свою увагу на такі факти.

Джерело: газета “МИГ”.