Червоний промінь

Кабмін встановив ціни на пластикові пакети: скільки коштуватимуть

На засіданні Уряду в понеділок, 20 грудня, було затверджено мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Рішення набуває чинності з 1 лютого 2022 року. Про це повідомили в пресслужбі Кабінету Міністрів.

Мінімальні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів  становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;

  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

Влада запевняє, що це дозволить покращити екологічну ситуацію в країні, адже зменшиться обіг пластикових пакетів. 

“Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки”, – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

У червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, який забороняє безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року. Проте ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, які використовуються  для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.