Терористи РФ не хочуть лишати в спокої простих мешканців України. Ті населені пункти, які рашисти не в змозі захопити, вони обстрілюють просто серед ночі, коли люди сплять. Часто доводиться бігти в укриття навіть без належного одягу. При цьому треба зберігати зв’язок з рідними й близькими – але ж батарея в телефонах не безкінечна. Тому спеціалісти Держспецзв’язку показали, як можна втримати смартфон “живим” навіть з низьким рівнем зарядки. Інструкцію публікує сайт Запорізької РВА.
Насамперед треба повністю заряджати телефон за кожної можливості. Максимальну кількість енергії споживають, звісно, перегляд відео та ігри. Від цього в укритті варто відмовитися.
Бажано увімкнути режим енергозбереження. Ярлик із цією функцією розташований на панелі швидких налаштувань, а також в розділах “Батарея”, “Живлення” тощо. Не завадять повербанки – переносні запасні батареї, які під’єднуються до смартфонів через кабелі USB. Їх теж необхідно заряджати. Не рекомендується надто часто вмикати екран. Енергоефективні налаштування дисплея можна відрегулювати за інструкцією:
- увімкніть стандартну плавність замість високої, якщо у смартфоні є відповідне налаштування;
- встановіть енергоефективні “шпалери” (чорний фон для OLED/AMOLED-дисплея, світлий – для IPS);
- вимкніть автообертання екрану.
Некритичні та непотрібні, які активно використовують батарею, додатки краще видалити. Так само варто вчинити з додатковими акаунтами в цих застосунках. Дізнатися, скільки вони “тягнуть” енергії, можна, перейшовши в пункт меню “Налаштування” → “Батарея” → “Використання батареї”.
Злими ворогами батареї також є автозавантаження, автооновлення та синхронізація застосунків, особливо якщо до них підключено кілька акаунтів (в режимі енергозбереження ця функція має працювати автоматично). Все це треба вимкнути. Для цього є два шляхи:
- операційна система Android: “Налаштування” → “Акаунти та синхронізація”;
- операційна система iOS: “Налаштування” → “App Store” → “Оновлення програм”.
У фоновому (“несплячому”) режимі телефон може використовувати багато зайвих додатків. Необхідно залишити тільки ті, від яких залежить життя: месенджер, дзвінки, застосунок “Повітряна тривога”. Це робиться наступним чином:
- операційна система Android: ліва сенсорна клавіша → змахніть пальцем непотрібні додатки;
- операційна система iOS: проведіть пальцем угору від нижнього краю екрана, доки не з’явиться “Перемикач програм” або двічі натисніть на кнопку “Початок” → змахніть угору екран попереднього перегляду програми, щоб закрити її.
Розпізнавання голосових команд здебільшого теж непотрібне:
- операційна система Android: “Google Now” → “Налаштування” → “Голосовий пошук” → “Розпізнання «О’кей, Google»”;
- операційна система iOS: налаштування → “Siri та пошук” або “Siri та диктування”.
Вібрація, зайві комунікації (GPS, Bluetooth) – також головні претенденти на вимкнення.
Якщо ситуація з живленням критична, увімкніть режим “Екстрена економія енергії”. Переведіть смартфон у режим польоту, якщо є альтернативний звʼязок. Домовтесь із близькими про час виходу на зв’язок. Заздалегідь узгоджуйте час і місце зустрічей, якщо не вийде відновити зв’язок. Порадьте людям поруч зробити так само. Випишіть на папір всі важливі номери телефонів на випадок, якщо батарея повністю сяде.