Червоний промінь

Держава відкрила онлайн-магазин “ДроваЄ”: готуємося до зими в кілька кліків

Щоденними обстрілами критичної інфраструктури Росія робить все, аби “заморозити” українців. Тож наразі Уряд робить все можливе, щоб цієї надскладної зими громадяни були з теплом. Вчора, 17 жовтня, в Україні запрацював державний інтернет-магазин дров для населення “ДроваЄ”. Лісгоспи вже почали приймати онлайн-замовлення від українців, повідомили в Уряді.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів, що прем’єр-міністр поставив чіткі завдання для сталого проходження осінньо-зимового періоду у 2022-2023 роках. З цією метою лісгоспи здійснюють заготівлю паливних дров для населення. Очільник відомства одразу підкреслив, що “під сокиру” ліси ніхто не пускає. Заготівля ресурсу здійснюється за рахунок невикористаного ліміту заготівлі деревини за минулі роки. Щоб спростити та зробити зручною для українців купівлю дров, було створиено державний інтернет-магазин.

Придбати дрова через сайт абсолютно нескладно. Треба лише:

  • зайти на сторінку магазину “ДроваЄ” та авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким людина користується;
  • вказати адресу доставки дров (система автоматично підтягне найближчі лісгоспи та продукцію, яку можна замовити, пропозиції будуть від різних постачальників);
  • визначитися з видом та обсягом деревини, позначити, чи треба доставка;
  • оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для вирішення питань з логістикою.

На сайті водночас можна дізнатися, як визначити об’єм дров, яка порода деревини краще підходить для опалення та які з них найпопулярніші. 

На одну фізичну особу встановлено ліміт на покупку в 15 м3дров на опалювальний сезон. Тому для уникнення зловживань і оптових закупівель в магазині діє система авторизації користувачів. Магазин працює в будні, з 8:00 до 17:00.

Для забезпечення паливними дровами найбільш вразливих категорій громадян на прифронтових територіях Уряд розподілив серед обласних військових адміністрацій 563 млн грн. Вони підуть на закупівлю та доставку ресурсу для населення Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.