Червоний промінь

Для поранених воїнів спростили медичну евакуацію

Уряд вніс зміни до Порядку направлення осіб зі складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 5 квітня 2022 року № 411. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я, передає інформагентство “Укрінформ”.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко зазначив, що завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії з іноземними партнерами зараз є змога протистояти та гідно давати відсіч ворогові. Крім того, триває активна співпраця України з міжнародними партнерами у напрямі евакуації громадян, які постраждали від збройної агресії Росії. Нині вже близько 2 тисяч українців евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи, підкреслив Ляшко.

МОЗ подає запити на медичну евакуацію та отримує пропозиції від країн-членів Європейського Союзу через електронну платформу Європейської Комісії Early Warning and Response System (EWRS). Ця платформа має обмежений доступ, який надається лише визначеним представникам країн-членів ЄС, Молдови та України. “Відтепер офіційно затверджено постановою механізм пошуку країн-членів ЄС, які готові безоплатно прийняти на лікування захисників України, через електронну платформу EWRS (Система раннього попередження та реагування)”, – додали у МОЗ.

Для того, аби пришвидшити евакуацію, організаційні дії відбуватимуться паралельно: МОЗ опрацьовуватиме медичну частину в той час, як державні органи, що входять до складу сектору безпеки і оборони, готуватимуть дозволи на виїзд за кордон для захисників України. Також змінами передбачено встановлення триденного строку для узагальнення державним органом, що входить до складу сектору безпеки і оборони, інформації, отриманої від військово-медичного закладу та надсилання на розгляд Міністерства охорони здоров’я в електронній формі листа-направлення з копіями документів захисників України.

Відтепер механізм надання медичної та/або реабілітаційної допомоги за кордоном захисникам України, які боронять суверенітет та територіальну цілісність, значно спрощено. Адже одним з першочергових пріоритетів для уряду є забезпечення військовослужбовців необхідною медичною допомогою, доступ до якої обмежено через війну, йдеться в повідомленні.