Червоний промінь

У прокуратурі: привласнення грошей і нелегальна вирубка

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами КНП «Вільнянська багатопрофільна лікарня ВМР», які за попередньою змовою, шляхом підроблення офіційних документів у період 2016 -2020 років привласнили тарозтратили бюджетні кошти у особливо великому розмірі на загальну суму 1 700 000 грн.

30 червня 2021 у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру службовим особам лікарні у скоєнні корупційних кримінальних правопорушеннях, передбачених ч.ч.4,5 ст. 191, ч.2 ст.366, ч.2 ст.200 КК України. На теперішній час вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним особам.

Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Попри це, 26.02.2021 приблизно о  23.00 годині місцевий житель с. Біленьке Запорізького району, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний і суспільно-небезпечний характер своїх дій, не оформивши та не отримавши у компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, з метою здійснення незаконної вирубки лісу в особистих інтересах прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу  с. Червонодніпровка, Запорізького району, де в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, з метою незаконної вирубки дерев, вчинив незаконну порубку 5 дерев породи «Акація  біла», діаметром на пні 31 см, 32 см, 34 см, 44 см та 45 см, завдавши шкоду державі на суму 42044 грн 28 коп, яка є істотною.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації. Наразі обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,  тобто у  незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, направлено до суду.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України передбачене покарання у виді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.   

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник Запорізької окружної прокуратури.