Червоний промінь

Представництво інтересів держави в суді

На виконання конституційних функцій Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області здійснюється представництво інтересів держави в суді. Така діяльність здійснюється шляхом пред’явлення позовів; вступу у справи, провадження в яких відкрито за позовами інших осіб; ініціювання перегляду судових рішень, у тому числі у справах, провадження в яких відкрито за позовом іншої особи; участі у розгляді справ судами; участі у виконавчому провадженні при виконанні рішень у справах.

Оскільки лише реальне виконання судового рішення може забезпечити ефективний захист та поновлення порушених інтересів держави, важливе місце в представницькій діяльності посідає завершальний етап – реалізація повноважень щодо участі у виконавчому провадженні при виконанні судових рішень, постановлених у справах, у яких прокурорами здійснювалося представництво в суді.

Так, у 2021 році особливу увагу окружної прокуратури приділено питанню відшкодування шкоди, заподіяної вчиненням кримінальних правопорушень, у зв’язку з чим забезпечено представництво прокурора в 34 виконавчих провадженнях цієї категорії справ.

Крім того, в бюджетній, земельній сфері, а також сфері охорони навколишнього природного середовища протягом року забезпечено представництво в 17 виконавчих провадженнях.

Загалом, за принципової позиції Запорізької окружної прокуратури Запорізької області, протягом 2021 року, забезпечено реальне виконання судових рішень на суму 135 млн гривень.

Наталія БОНДАРЕНКО,

Керівник Запорізької окружної прокуратури.