Червоний промінь

Бухгалтер служби покарань вкрала мільйон

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього бухгалтера установи виконання покарань, яка обвинувачується у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 200, ч. 1 ст. 209, ч. 1 ст. 366 КК України.

За даними слідства, бухгалтер виправної колонії, діючи умисно, складала розрахунково-платіжні відомості про нарахування грошового забезпечення працівникам установи та платіжні доручення для зарахування грошових коштів, тим самим надавши їм статус офіційних документів, після чого платіжні доручення на зарахування грошових коштів на карткові рахунки працівникам були надані до банківської установи для незаконного зарахування грошових коштів на її особистий картковий рахунок. Тим самим підозрювана скоїла службове підроблення офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).

Крім того, бухгалтер за попередньою змовою з невстановленими службовими особами при складанні розрахунково-платіжних відомостей умисно збільшувала загальну суму грошових коштів, необхідних для виплати заробітної плати працівникам державної установи. У подальшому штучно збільшену суму грошових коштів вона безпідставно перераховувала на власний розрахунковий рахунок. У такий спосіб обвинувачена привласнила понад 1 млн грн бюджетних коштів, чим спричинила державі матеріальну шкоду (ч. 5 ст. 191 КК України).

Також бухгалтер складала розрахунково-платіжні відомості про нарахування грошового забезпечення працівникам, вносячи до них завідомо неправдиві відомості, які в подальшому з допомогою електронного підпису надсилала до установи банку, тим самим надавши їм статус офіційних документів (ч. 2 ст. 200 КК України).

В результаті цих операцій в період часу з червня 2017 по квітень 2021, не раніше дат зарахування, надлишково нараховані під виглядом заробітної плати бюджетні грошові кошти бухгалтер використовувала на власний розсуд (ч. 1 ст. 209 КК України).

В рамках кримінального провадження накладено арешт на нерухоме майно обвинуваченої з метою забезпечення відшкодування матеріальної шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями.

У разі визнання винною бухгалтеру загрожує покарання на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник окружної прокуратури.