Червоний промінь

Обласна філармонія відкриває новий сезон для запоріжців

Український народ зараз зазнає потужних ударів долі та здає складне випробування часом. Та щоб допомогти запоріжцям підтримати бадьорість духу в цей надскладний час, академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії відкриває 66-й симфонічний сезон. Про це сповістили на сайті установи. На відкриття запрошений дирижер з міста Дніпро.

Музика – душа миру та запорука Перемоги, сказано в анонсі заходу. “Відчуйте всю силу і велич музики. Запрошуємо всіх до Запорізької обласної філармонії на справжнє свято музики – відкриття 66-го симфонічного сезону. За диригентським пультом буде Олександр Кулішов (м. Дніпро)”, – йдеться в афіші. Ведучою музичного вечора виступить музикознавиця Світлана Холод. Відкриття 66-го сезону відбудеться в суботу, 19 листопада, о 14:00, в Концертній залі ім. Глінки.

Також в філармонії відбудуться урочистості з нагоди 65-го ювілею академічного симфонічного оркестру. Він був створений 6 листопада 1957 року. Окрім цієї дати, трупа відзначає ще одну: 20 років з моменту присвоєння оркестру звання академічного. Це відбулося 30 жовтня 2002 року. Сьогодні його склад налічує 80 артистів. Колектив є лауреатом премії ім. І. Паторжинського Українського фонду культури; має премію ЗОДА “За досягнення у галузі музичного мистецтва ім. І. Паторжинського” за реалізацію проєкту “CARMINA BURANA”. Академічний оркестр філармонії є володарем численних спеціальних призів “За високу виконавську майстерність”. А в 2019 році за заслуги перед Українським народом музикантів було відзначено почесною нагородою – Грамотою Верховної Ради України.

Захід відбудеться із суворим дотриманням необхідних вимог безпеки в умовах воєнного стану. Якщо прозвучить сигнал повітряної тривоги, проведення концерту буде призупинено, глядачам запропонують пройти до укриття. Підвальні приміщення філармонії оснащені всім необхідним для перебування людей. Після відбою небезпеки захід буде продовжено.