Червоний промінь

Запорізьку екологію порівняли до та під час воєнного стану

Департамент захисту довкілля Запорізької ОВА провів аналіз змін якості повітря у період воєнного стану. Оцінювали рівень забрудненості атмосфери та аналіз рівня якості повітря у м. Запоріжжя за I півріччя 2022 року у порівнянні з аналогічними періодами 2020 та 2021 років. Результатами перевірки поділилися на офіційному сайті установи.

Згідно з законодавством, Запорізька область поділена на дві території: Запорізька зона та агломерація Запоріжжя (безпосередньо місто). Межі зон збігаються з межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Було встановлено, що незважаючи на зменшення обсягів виробництва промисловими підприємствами, стан забрудненості атмосферного повітря у Запоріжжі знаходиться в незадовільному стані. Найбільші перевищення спостерігаються по сірковуглецю та сірководню. При цьому основним фактором якості повітря залишається потужність виробництва підприємств. Аналіз показав, що різке падіння виробничих потужностей приводить до зменшення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин. Втім, це не стосується хлористого водню та двоокису сірки, яких в повітрі не поменшало.

Результати аналізу направили до Запорізької міської ради для розгляду профільної комісії. На його основі буде прийнято рішення щодо розробки плану поліпшення міського атмосферного повітря. Механізм таких дій врегульовано наказами Міністерства захисту довкілля від 01.08.2022 № 268 та № 267, зазначили в ЗОВА.

До слова, на сайті Президента триває збір підписів під петицією “Екологічна катастрофа у Запоріжжі”. На момент публікації новини зібрано 21 561 голосів з 25 тис. необхідних. Підписи прийматимуть ще 41 день, тож у кожного бажаючого є можливість приєднатися та спробувати направити документ на розгляд Президента.