Червоний промінь

Україна візьме участь у “Дитячому Євробаченні-2022”

Суспільне Мовлення цьогоріч  долучиться до 20-го Дитячого пісенного конкурсу “Євробачення”, яке проходитиме 11 грудня в Єревані (Вірменія). Уже незабаром мовник оголосить національний відбір та розпочне приймання заявок на участь у пісенному конкурсі із власною оригінальною піснею. Подію анонсували в пресрелізі “Суспільного” сьогодні, 1 серпня.

Минулого року в Парижі 14-річна Малена здобула перемогу серед 19 країн-учасниць. Для Вірменії це друга перемога на Дитячому Євробаченні. Суспільний мовник AMPTV провів перше Дитяче Євробачення в Єревані у 2011 році. Україну в Парижі представляла 14-річна переможниця національного відбору Олена Усенко з піснею “Важіль” та посіла 6-е місце.

Фінал Дитячого пісенного конкурсу Євробачення-2021 відбувся у Парижі у концерт-холі La Seine Musicale. В Україні фінал транслював суспільний телеканал “Суспільне Культура”, а також фейсбук-сторінка Суспільного Євробачення Україна та офіційний сайт Дитяче Євробачення.


Дитячий пісенний конкурс “Євробачення” вперше провели 2003 року. Відтоді в ньому взяли участь загалом 40 країн. Україна бере участь у конкурсі з 2006 року. Відтоді Україна перемагала один раз (Анастасія Петрик з піснею “Небо” у 2012 році) та двічі посідала друге місце (у 2008 та 2013 роках).