Червоний промінь

Переможці Євробачення-2022 продали нагороду на користь України

Kalush Orchestra разом із благодійним фондом Сергія Притули продали кришталевий мікрофон Євробачення-2022 за 900 000 доларів на благодійному аукціоні. Про це у неділю, 29 травня, повідомили на сторінці у Telegram Євробачення Україна. Власником статуетки стала криптобіржа WhiteBIT, яка зробила найбільшу криптоставку.
 
“Ми вдячні кожному, хто донатив кошти на цей аукціон, і особливо вдячні команді Whitebit, які викупили кубок за $900 тис. З цього моменту вони стають його власниками”, – повідомили Kalush Orchestra.
 
Відомо, що ще 25 травня гурт Kalush Orchestra та Сергій Притула оголосили про старт аукціону, в рамках якого виставили на продаж головну нагороду Євробачення-2022. За словами Притули, першу ставку зробили підприємці Калуша – вони внесли 28 тисяч доларів. Вони планували залишити нагороду у рідному місті соліста гурту. Але під час прямого ефіру 29 травня ставка зросла із 45 тисяч до 900 тисяч доларів.
 
За виручені гроші, які надійшли до фонду Притули, планують придбати багатоцільовий БПЛА, призначений для повітряної розвідки та бойового застосування.
 
Окрім кубка на аукціоні розіграли рожеву панаму, в якій Олег Псюк виступав на сцені Євробачення в Турині. Для участі у розіграші панами потрібно було задонатувати на рахунок фонду щонайменше 200 грн. Переможця конкурсу обирали випадковим чином. З початку оголошення конкурсу на рахунку вдалося зібрати понад 10 млн. грн.