Червоний промінь

Легендарний гурт “Тартак” розпався

Український гурт “Тартак” оголосив, що припиняє своє існування. Повідомлення про це з’явилося на офіційній сторінці групи у соцмережі Facebook 20 січня. За словами музикантів, вони зустріли багато перешкод на творчому шляху та вирішили припинити роботу у складі колективу.

“Ми, музиканти Тартака, сьогодні офіційно припиняємо свою роботу у складі гурту. Дякуємо всім, хто підтримував наші спроби втримати на ходу цю легендарну машину, але надто багато перешкод ми зустріли на шляху”, – зазначили учасники.

При цьому вони порадували шанувальників новиною, що створили новий проект.

“За майже два роки існування Тартака в оновленому складі нам вдалося створити між собою справжню колективну синергію, і це дало натхнення рухатися далі. Зовсім скоро вийде у світ наш новий проект, над яким ми зараз плідно працюємо і вже не можемо дочекатися прем’єри дебютної роботи”, – заявили музиканти.


Гурт “Тартак” був заснований у 1996 році. Саме тоді новостворений проєкт взяв участь у відбірковому турі фестивалю «Червона Рута», на якому незабаром переміг. Презентувавши на фестивалі пісні «О-ля-ля», «Подаруй Мені Кохання» та «Божевільні Танці», Тартак став лауреатом 1-ї премії в жанрі танцювальної музики. Назва гурту – тартак, означає деревообробне підприємство. Фронтмен культової групи Олександр Положинський вийшов з його складу в лютому. Його місце зайняв Сергій Строян, який також є вокалістом гурту “Чумацький шлях”. Станом на 2019 рік гурт випустив 10 альбомів.