Червоний промінь

Голова ЄК: Україна якнайшвидше отримає 1,2 млрд євро допомоги

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро. Про це вона заявила під час брифінгу 24 січня.

За її словами, “новий макрофінансовий пакет допоможе Україні адресувати фінансові потреби, викликані конфліктом”, а також підтримати стійкість країни.

Вона висловила сподівання, що Рада Європи та Європарламент схвалить виділення відповідної допомоги якнайшвидше. Після цього Україна отримає перший транш у 600 млн євро.

Водночас голова ЄК анонсувала нову макрофінансову програму співпраці з Україною з більшим обсягом фінансування. Його метою буде підтримка процесу модернізації в Україні.

Крім того, ЄС подвоює суму виділених Україні грантів на 120 млн євро цьогоріч.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також привітав рішення партнерів щодо екстренної макропідтримки. “Дякую ЄС та Верховному представнику ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозепу Боррелю за рішення щодо 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні. Вчасна інвестиція у нашу спільну фінансову стабільність. Україна та ЄС працюють разом, аби протистояти економічним викликам, спричиненим російською ескалацією”, – написав він у Twitter.